0 produktow - 0.00

Wymiana zbitej szybki w Iphone 5, 6 lub 7. Czy naprawię sam?


xDodano 2017-03-20 20:22:40 przez Tomek


Wymiana zbitej szybki w telefonach iPhone

Każdy z nas może znaleźć się w sytuacji konieczności wymiany ekranu w telefonie, czy mu się to podoba czy nie. Jeśli chcesz zapobiegać takim sytuacjom powinieneś użytkując swojego smartfona używać etui, a także szkła hartowanego chroniącego ekran. Czasem jednak jest już za późno. Zatem, co zrobić?

Oceń sytuację

Pierwszy krok to znaleźć wiarygodne informację odnośnie sposobu naprawy ekranu, a także weryfikacja uszkodzeń telefonu. Dobrze, że tu zajrzałeś. Możesz liczyć na rzetelne informacje. Zacznijmy od sprawdzenia uszkodzeń. Twój ekran składa się z dwóch elementów. Pierwszy element to szybka, a drugi to wyświetlacz. W zależności od producenta warstwa dotykowa może być zintegrowana z szybką lub z wyświetlaczem. Jeśli Twój telefon ma panel dotykowy „wbudowany” w szybkę to jest duża szansa, że sam poradzisz sobie z wymianą natomiast telefony marki Apple mają warstwę dotykową zintegrowaną z wyświetlaczem.
Zademonstruję budowę telefonu na podstawie Sony Xperia Z3, żebyś miał lepsze wyobrażenie.

Big Budowa Ekranu Telefonu Ring King Na Podstawie Sony Xperia Z3 Test

Budowa Ekranu Telefonu Na Podstawie Sony Xperia Z3

Zbita jest wyłącznie szybka

Wymiana samej szyby wyświetlacza jest w takim przypadku bardzo trudna. Podczas próby oddzielenia zbitej szybki bardzo łatwo jest uszkodzić warstwę wyświetlacza. Jest to bardzo delikatny element i nawet serwisant z wieloletnim stażem czasem nie podoła zadaniu wymiany samej szybki. Zatem, odpowiadając na pytanie czy mogę naprawić sam wyłącznie zbitą szybkę? Odpowiedź brzmi nie. Możesz naprawić w ismartfon.pl. Natomiast wymiana kompletnego wyświetlacza z szybką odbywa się w inny sposób. Ceny zakupu chińskich wyświetlaczy obecnie nie są wygórowane, trzeba uważać na ich jakość ale jeśli trafisz już na odpowiedni egzemplarz wymiana nie jest bardzo skomplikowana.

Uszkodzona jest zarówno szybka jak i wyświetlacz

Do samodzielnej wymiany kompletnego wyświetlacza z szybką będziesz potrzebować:

  • śrubokręta pentalobe -specjalne śrubki zastosowane wyłącznie w Apple Iphone do mocowania obudowy
  • cierpliwości -zagospodaruj sobie święty spokój i dużo wolnego czasu
  • transfer internetu -filmiki na youtube są świetnymi pomocnikami przy dokonywaniu pierwszych napraw
  • śrubokręta gwiazdkowego -układaj śrubki, które odkręcasz w odpowiedni sposób -one tylko na pozór wyglądają tak samo
  • umiejętności manualnych -jeśli nie masz predyspozycji do majsterkowania możesz narobić nieplanowanych uszkodzeń.

Wszystko w Twoich rękach

Decyzja o naprawię musi być przemyślana. Nie polecam działać pochopnie. Zapraszam do skorzystania z oferty wymiany samej szybki w serwisie ismartfon.pl. Oferujemy roczną gwarancję. Jeśli czujesz się na siłach spróbuj wymienić kompletny wyświetlacz sam, może się to okazać ciekawym przeżyciem.
Jeśli nadal trapią Cię pytania możesz do mnie napisać. Odpowiem tak szybko jak będę mógł.

 


Produkty
Alexandra Bridot
Alexandra Bridot
18:24 16 Sep 17
Fast and professional service. Friendly staff, plus they speak English. My phone is as good as new, thank you !
lukasz
lukasz
17:38 17 Aug 18
Laptop naprawiony szybko i w dobrej cenie. Polecam serwis. Inne serwisy krzyczały kosmiczne ceny a tutaj dobrze i w akceptowalnej cenie.
Konrad Kowalczyk
Konrad Kowalczyk
21:07 27 Jun 18
Wszystko jak należy. Szybka wymieniona na taką jaką chciałem:) Tylko dwa dni opóźnienia ale w pełni akceptowalne. Mocno polecam. Cena również bardzo dobra:)
Katarzyna Szymańska
Katarzyna Szymańska
09:01 08 Jun 18
Telefon przebył drogę w dwie strony kurierem (w cenie usługi). Błyskawiczna naprawa. Bardzo dobry kontakt z serwisem. Cena nie odstrasza :) Serdecznie polecam.
Baksiu
Baksiu
13:45 15 Mar 18
ta firma jest nie kometentna nie oddaja kasy za reklamacje nie opowiadaja na nic ludzi maja za nic czekam juz 3mc za zwrot szybki bo przyslali nie ta i maja problem z oddaniem pienidzy nie kupujcie nie warto pozdrawiam w dalszym ciagu jestem poszkodowany dostalem od tej firmy porysowana szybke odeslalaem i nie ma zwrotu kasy oszusci uwaga co zamawiacie
Zobacz wszystkie opinie