Wymiana zbitej szybki w Iphone 5, 6 lub 7. Czy naprawię sam?

IPhone wymiana szybki ring king

Wymiana zbitej szybki w telefonach iPhone

Każdy z nas może znaleźć się w sytuacji konieczności wymiany ekranu w telefonie, czy mu się to podoba czy nie. Jeśli chcesz zapobiegać takim sytuacjom powinieneś użytkując swojego smartfona używać etui, a także szkła hartowanego chroniącego ekran. Czasem jednak jest już za późno. Zatem, co zrobić?

Oceń sytuację

Pierwszy krok to znaleźć wiarygodne informację odnośnie sposobu naprawy ekranu, a także weryfikacja uszkodzeń telefonu. Dobrze, że tu zajrzałeś. Możesz liczyć na rzetelne informacje. Zacznijmy od sprawdzenia uszkodzeń. Twój ekran składa się z dwóch elementów. Pierwszy element to szybka, a drugi to wyświetlacz. W zależności od producenta warstwa dotykowa może być zintegrowana z szybką lub z wyświetlaczem. Jeśli Twój telefon ma panel dotykowy “wbudowany” w szybkę to jest duża szansa, że sam poradzisz sobie z wymianą natomiast telefony marki Apple mają warstwę dotykową zintegrowaną z wyświetlaczem.
Zademonstruję budowę telefonu na podstawie Sony Xperia Z3, żebyś miał lepsze wyobrażenie.

Big Budowa Ekranu Telefonu Ring King Na Podstawie Sony Xperia Z3 Test

Budowa Ekranu Telefonu Na Podstawie Sony Xperia Z3

Zbita jest wyłącznie szybka

Wymiana samej szyby wyświetlacza jest w takim przypadku bardzo trudna. Podczas próby oddzielenia zbitej szybki bardzo łatwo jest uszkodzić warstwę wyświetlacza. Jest to bardzo delikatny element i nawet serwisant z wieloletnim stażem czasem nie podoła zadaniu wymiany samej szybki. Zatem, odpowiadając na pytanie czy mogę naprawić sam wyłącznie zbitą szybkę? Odpowiedź brzmi nie. Możesz naprawić w ismartfon.pl. Natomiast wymiana kompletnego wyświetlacza z szybką odbywa się w inny sposób. Ceny zakupu chińskich wyświetlaczy obecnie nie są wygórowane, trzeba uważać na ich jakość ale jeśli trafisz już na odpowiedni egzemplarz wymiana nie jest bardzo skomplikowana.

Uszkodzona jest zarówno szybka jak i wyświetlacz

Do samodzielnej wymiany kompletnego wyświetlacza z szybką będziesz potrzebować:

  • śrubokręta pentalobe -specjalne śrubki zastosowane wyłącznie w Apple Iphone do mocowania obudowy
  • cierpliwości -zagospodaruj sobie święty spokój i dużo wolnego czasu
  • transfer internetu -filmiki na youtube są świetnymi pomocnikami przy dokonywaniu pierwszych napraw
  • śrubokręta gwiazdkowego -układaj śrubki, które odkręcasz w odpowiedni sposób -one tylko na pozór wyglądają tak samo
  • umiejętności manualnych -jeśli nie masz predyspozycji do majsterkowania możesz narobić nieplanowanych uszkodzeń.

Wszystko w Twoich rękach

Decyzja o naprawię musi być przemyślana. Nie polecam działać pochopnie. Zapraszam do skorzystania z oferty wymiany samej szybki w serwisie ismartfon.pl. Oferujemy roczną gwarancję. Jeśli czujesz się na siłach spróbuj wymienić kompletny wyświetlacz sam, może się to okazać ciekawym przeżyciem.
Jeśli nadal trapią Cię pytania możesz do mnie napisać. Odpowiem tak szybko jak będę mógł.