0 produktow - 0.00

Wymiana dotyku Lumia 535. Jak sprawdzić wersję?


xDodano 2016-03-22 01:16:00 przez Tomek


Wersja digitizera

Według naszego zespołu specjalistów z ismartfon obecnie najpowszechniejszym telefonem na polskim rynku jest Lumia 535. W pewnym momencie jej użytkowania nadchodzi czas na wymianę dotyku, ale jak sprawdzić wersję?

W Lumii 535 występują dwa rodzaje dotyków, inaczej mówiąc: szybek, jedna ma oznaczenie rozpoczynające się znakami CT2C, a druga CT2S. Zanim zakupisz nowy dotyk i zabierzesz się za naprawę lub zlecisz ją swojemu wujkowi, czy też przyjacielowi, musisz wiedzieć jaką wersję dotyku potrzebujesz.

W przypadku zakupu i zamontowaniu niewłaściwej wersji, dotyk nie będzie działał i albo będziesz zmuszony wymontować już zamontowany dotyk wymieniając go na właściwy, albo też będziesz zmuszony wgrać wersję softa, która będzie obsługiwała zainstalowany dotyk.

Naszym zdaniem dużo łatwiejszym rozwiązaniem jest zakupienie odpowiedniej wersji dotyku do Twojego telefonu. Już wyjaśniamy gdzie powinieneś szukać, aby wiedzieć czego potrzebujesz :)

 

Jak sprawdzić wersję dotyku w Microsoft Lumia 535

ct2s_digitizer_lumia_535

Symbol dotyku – 2S lub 2C – znajduje się na jego taśmie, którą to jest przypięty do płyty głównej telefonu. Wystarczy spojrzeć :) Poniżej na obrazku zademonstrowałem Wam gdzie macie patrzeć, aby znaleźć czy Wasza wersja to C czy S. Jest to bardzo proste do znalezienia.

Na koniec dam Wam małą podpowiedź. Nie musicie wyjmować szybki z telefonu, aby zobaczyć jakie symbole są napisane na jej taśmie, jednak do tego celu będziecie musieli odkręcić kilka śrubek. Na kolejnym zdjęciu widzicie tył telefonu po zdjęciu tylniej klapki. Wystarczy odkręcić 9 śrubek przy użyciu śrubokręta Torx Plus 5 [T5]. Zdaję sobie sprawę, że narzędzie to nie znajduje się w każdym domu, ale musicie sobie poradzić, aby zamówić poprawny dotyk do Waszego telefoniku.

lumia_535 tył Ring King

Dla nieobeznanych w naprawach proponuje oddanie telefonu w ręce profesjonalistów. W naszym serwisie ismartfon.pl wykonujemy taką naprawę za kwotę 90zł i na usługę udzielamy 12 miesięcznej gwarancji.

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Produkty
Alexandra Bridot
Alexandra Bridot
18:24 16 Sep 17
Fast and professional service. Friendly staff, plus they speak English. My phone is as good as new, thank you !
lukasz
lukasz
17:38 17 Aug 18
Laptop naprawiony szybko i w dobrej cenie. Polecam serwis. Inne serwisy krzyczały kosmiczne ceny a tutaj dobrze i w akceptowalnej cenie.
Konrad Kowalczyk
Konrad Kowalczyk
21:07 27 Jun 18
Wszystko jak należy. Szybka wymieniona na taką jaką chciałem:) Tylko dwa dni opóźnienia ale w pełni akceptowalne. Mocno polecam. Cena również bardzo dobra:)
Katarzyna Szymańska
Katarzyna Szymańska
09:01 08 Jun 18
Telefon przebył drogę w dwie strony kurierem (w cenie usługi). Błyskawiczna naprawa. Bardzo dobry kontakt z serwisem. Cena nie odstrasza :) Serdecznie polecam.
Baksiu
Baksiu
13:45 15 Mar 18
ta firma jest nie kometentna nie oddaja kasy za reklamacje nie opowiadaja na nic ludzi maja za nic czekam juz 3mc za zwrot szybki bo przyslali nie ta i maja problem z oddaniem pienidzy nie kupujcie nie warto pozdrawiam w dalszym ciagu jestem poszkodowany dostalem od tej firmy porysowana szybke odeslalaem i nie ma zwrotu kasy oszusci uwaga co zamawiacie
Zobacz wszystkie opinie