0 produktow - 0.00

Co to jest digitizer


xDodano 2016-03-15 15:27:28 przez Tomek


Digitizer

W serwisie powiedziano Wam, że w smartfonie zepsuł się digitizer i dlatego nie da się z niego korzystać, ale co to jest digitizer i jak funkcjonuje?

W naszym serwisie telefonów Ring King znamy się bardzo dobrze na digitizerach, szybkach, wyświetlaczach LCD i ekranach. Każdego miesiąca naprawiamy ich tysiące. Postaramy się Wam zademonstrować co to jest digitizer na przykładzie dotyku do xperia Z2

Digitizer szybka dotyk sony xperia Z2 D6502
To zdjęcie przedstawia tył części do Z2, a digitizer jest przymocowany pod przednią większą warstwą. Jest to elektroniczny komponent, który wykrywa dotyk ludzkiego kciuka przez szybkę i jest zaprojektowany, aby umożliwić kontrolę urządzenia przy użyciu koniuszków palców. Jest to jedno z ‚wejść’ do urządzenia, jest bardzo cienkie i prawie niemożliwe do zobaczenia gdy zainstalowane.

Odpowiadając na pytanie, które stawiacie nam bardzo często, od razu mówię, że nie można wymienić wyłącznie digitizera. Jest to nieodłączna część szybki, ponieważ jest z nim złączona od wewnątrz. Gdy dotyk (digitizer) ulegnie uszkodzeniu lub przestanie działać trzeba go wymienić wraz z szybką i vice versa.

W najnowszych modelach iPhone lub Samsung Galaxy digitizer jest nieodłączną częścią wyświetlacza i dodatkowo szybka jest sklejona z nim na całej powierzchni. Producenci Ci zrobili tak, aby mieć pewność, że nigdy żaden pył nie dostanie się pomiędzy szkło/digitizer i LCD. Problem, który zdarzał się bardzo często zanim zaczęto łączyć wszystko w jedną całość w ten sposób.

Serwis telefonów RING KING

Przy użyciu specjalistycznych urządzeń jesteśmy w stanie oddzielić wierzchnie pęknięte szkiełko od zespolonych nieodłącznie dotyku i wyświetlacza, co czyni naprawę uszkodzenia najniższą na polskim rynku.

Mając sprawny wyświetlacz i digitizer w tych urządzeniach gwarantujemy znakomicie przeprowadzoną usługę za najniższą cenę. Dodatkowo ze swojej strony dokładamy 12 miesięcy gwarancji na poprawne przyklejenie szybki, że część będzie ponownie jedną nierozłączną całością jak w momencie jak zeszło z taśmy produkcyjnej.

Możesz znaleźć opisywane przeze mnie urządzenia reklamowane jako:

  • szybka
  • digitizer
  • ekran dotykowy
  • szkiełko na wyświetlacz
  • ekran
  • panel dotykowy
  • dotyk

Wszystkie te terminy są używane zamiennie i są tożsame. Potrzebujesz którąś z tych części? Zleć nam profesjonalną naprawę lub zamów odpowiedni komponent w naszym sklepie internetowym.

Pamiętaj, że czasem możesz natknąć się na sprzedawane tanio szybki – upewnij się czy są dostarczane z digitizerem nałożonym na nich fabrycznie – bez digitizera szkiełko jest bezużyteczne. Nie jesteś w stanie wymienić samego szkiełka lub przełożyć sprawnego digitizera ze swojego iPhone na nowe szkiełko w domowych warunkach!

Wracając do wcześniejszego przykładu Samsunga Galaxy S5, jesteś w stanie znaleźć bardzo tanie szybki do niego, ale NIE DASZ RADY wymienić go w domu bez specjalistycznych narzędzi. Spróbuj, a przekonasz się, że NIGDY nie złożysz tak jak jest to zrobione oryginalnie, i prawie na pewno nie będzie funkcjonował tak jak należy.

Zastanów się zanim przystąpisz do naprawy samodzielnie! Wiele szybek jest złączonych fabrycznie i muszą pozostać złączone.

 

Digitizer w nowych iPhone i Samsungach

Jak opisałem wcześniej digitizer jest to komponent elektroniczny, który wyczuwa wszystkie funkcje dotykowe. Jest stosowany POD szkłem i wyczuwa dotyk ludzkich koniuszków palców. Digitizer jest bardzo cienki i przezroczysty.

W jednostkach, w których LCD, digitizer i szkło są złączone w jedną całość nie da się wymienić samego digitizera. Więc jeśli uszkodziłeś wyświetlacz lub dotyk będzie niezbędna wymiana całego wyświetlacza. Jedynie w przypadku uszkodzenia szybki w naszym serwisie oferujemy wymianę jej po niższej cenie. Warunkiem jest, że dotyk i wyświetlacz LCD działają poprawnie!

 

Jeśli jesteś zainteresowany, chcę Ci pokazać jakie 4 największe błędy popełniają ludzie decydując się na naprawę telefonu.

Zapisz się po darmowy poradnik.

P.S.

OSTRZEŻENIE: Wchodzenie do „świata smartfonów” może prowadzić do skutków ubocznych takich jak: naprawienie telefonu w najlepszy możliwy sposób, zadowolenie z siebie i z życia, wydłużenie żywotności smartfona oraz sława wśród rodziny i znajomych.

 

Dodany przez Paweł Marchel
2018-09-28 18:08:44

Witaj Franciszek, Na allegro są oferowane zastępcze wyświetlacze sprowadzane z Chin (jak większość rzeczy na allegro). Wyświetlacze te są różnej jakości, żeby wybrać odpowiedni trzeba mieć odrobinę wiedzy. My również zamawiamy czasem części z allegro, bo czasem tylko tam są dostępne do danego telefonu. Główne grzechy wyświetlaczy z allegro to: słabe odwzorowanie barw, mniejszy rozmiar (LCD mniejszy niż oryginał!), wady fabryczne. Faktycznie nie wiadomo po co ktoś je produkuje, bo często nie nadają się one do montażu ale to trzeba Chińczyka zapytać. Jak zatem naprawić telefon? Zdecydowanie najlepszą metodą jest regeneracja LCD, która pozwala na wymianę samej szybki i smartfon działa jak fabryczny. Ta metoda naprawy telefonu polega na wymianie samej szybki (bez wyświetlacza) i pozwala zaoszczędzić na naprawie, bo autoryzowane serwisy wymieniają komplet (szybkę z LCD). Nasz serwis prowadzi profesjonalną regeneracje wyświetlaczy i naprawia wszystkie telefony. Świadczymy usługę door-to-door więc naprawa telefonu odbywa się bez wychodzenia z domu. Zapraszam. Podaje link gdzie można zamówić naprawę telefonu: https://ismartfon.pl/naprawa-telefonow/

Dodany przez Franciszek
2018-09-13 00:19:49

Witam! Mam pytanie, którego odpowiedz z pewnością ciekawi wielu - otóż na Allegro są oferowane zastępcze wyświetlacze w cenie prawie o połowę mniejszej np 99,0 zł. Pytam więc czy te wyświetlacze są pełnowartościowe, czy mają te "digitzery" o których była wyżej mowa i czym się one różnią od oryginalnych, bo w opinii serwisów nie nadają się one do podmiany za oryginał. Jeśli by to była prawda, to po co je ktoś produkuje i uruchamia ten przestępczy "proceder". Proszę o odpowiedz, za którą z góry "DZIĘKUJĘ" i ............................pozdrawiam.....


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Produkty
Alexandra Bridot
Alexandra Bridot
18:24 16 Sep 17
Fast and professional service. Friendly staff, plus they speak English. My phone is as good as new, thank you !
lukasz
lukasz
17:38 17 Aug 18
Laptop naprawiony szybko i w dobrej cenie. Polecam serwis. Inne serwisy krzyczały kosmiczne ceny a tutaj dobrze i w akceptowalnej cenie.
Konrad Kowalczyk
Konrad Kowalczyk
21:07 27 Jun 18
Wszystko jak należy. Szybka wymieniona na taką jaką chciałem:) Tylko dwa dni opóźnienia ale w pełni akceptowalne. Mocno polecam. Cena również bardzo dobra:)
Katarzyna Szymańska
Katarzyna Szymańska
09:01 08 Jun 18
Telefon przebył drogę w dwie strony kurierem (w cenie usługi). Błyskawiczna naprawa. Bardzo dobry kontakt z serwisem. Cena nie odstrasza :) Serdecznie polecam.
Baksiu
Baksiu
13:45 15 Mar 18
ta firma jest nie kometentna nie oddaja kasy za reklamacje nie opowiadaja na nic ludzi maja za nic czekam juz 3mc za zwrot szybki bo przyslali nie ta i maja problem z oddaniem pienidzy nie kupujcie nie warto pozdrawiam w dalszym ciagu jestem poszkodowany dostalem od tej firmy porysowana szybke odeslalaem i nie ma zwrotu kasy oszusci uwaga co zamawiacie
Zobacz wszystkie opinie