iPhone 7, a iPhone 6s – poznaj różnice.

Co wyróżnia smartfony Apple od konkurencyjnych modeli i jakie różnice występują między iPhonem 6s, a nowym iPhonem 7? Firma Apple od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Miłośnicy „nagryzionego jabłuszka” twierdzą, iż nie zamieniliby tych charakterystycznych telefonów na żadne inne…

Przede wszystkim design – prosty, estetyczny i nie do pomylenia z żadną inną marką. Steve Jobs postawił na wygląd i stworzył telefon na miarę XXI wieku. Oczywiście wygląd to nie wszystko. Smartfony Apple to innowacyjność, niezawodność, solidne części i bardzo staranne dopracowanie szczegółów. Dla wielu smartfon Apple to coś więcej niż telefon, a wymiana iPhone’a polega na zakupie kolejnego modelu.

 

Co różni iPhone 6s, od iPhone 7?

Firma Apple przyzwyczaiła swoich miłośników, iż co jakiś czas wypuszcza na rynek nowy model smartfona. Tak jest w przypadku iPhone’a 7, który zadebiutował w stosunkowo niedługim odstępie czasowym od swego poprzednika. Czym się różnią oba modele?

Na pierwszy rzut oka wyglądem. O ile same wymiary są takie same, to iPhone 7 ma zmieniony przycisk „home” i zwiększony „garb” aparatu fotograficznego, a dodatkowo został wzbogacony o nowe wersje kolorystyczne obudowy – Black i Jet Black. Jeżeli chodzi o ekran telefonu, to nie zmieniła się sama rozdzielczość – nadal jest to 1334 × 750 px. Inaczej wygląda kwestia jasności – iPhone 7 charakteryzuje się maksymalną jasnością w wysokości 625 cd/m2 (iPhone 6s – 500 cd/m2), co znacznie zwiększa czytelność ekranu (zwłaszcza w jasnym słońcu). Dodatkowo iPhone 7 został wyposażony w jeden z najlepszych wyświetlaczy IPS. Wymiana szybki w obu telefonach jest skomplikowana ale my to robimy, sprawdź koszt naprawy w tym linku! ;)

Inne różnice pomiędzy iPhonami 6s i 7 to kwestie związane z wydajnością i aparatem fotograficznym. Według Apple iPhone 7 jest 40% szybszy od poprzednika pod kątem CPU i o 50% szybszy pod kątem GPU. Różnica wydajności między poszczególnymi generacjami robi wrażenie i bez wątpienia iPhone 7 jest obecnie najszybszym smartfonem na rynku. Siódemka deklasuje iPhone’a 6s także pod względem aparatu fotograficznego, który został wyposażony w optyczną stabilizację obrazu, większą jasność obiektywu (różnica między f/2.2 a f/1.8 jest wręcz olbrzymia) oraz poczwórną diodę doświetlającą. Wartością dodaną iPhone’a 7 jest wodoszczelność oraz odporność na zachlapania i kurz.

 

aparat-iphone-6-6s-i-7fot. gsmManiak

 

Co różni iPhone 7, od iPhone 7 Plus?

Oba modele pojawiły się na rynku w niewielkim odstępstwie czasowym, a różnice występujące pomiędzy nimi są naprawdę niewielkie. Plus jak zawsze jest modelem nieco większym i cięższym. Przekątna wyświetlacza iPhona 7 Plus to 5,5 cala, zaś rozdzielczość – 1920 × 1080 px. Zauważalne różnice są także w aparacie fotograficznym – iPhone 7 Plus posiada podwójny aparat z obiektywem szerokokątnym oraz teleobiektywem, a także cyfrowy zoom do 10x (przy wartości 5x w poprzednich modelach).