0 produktow - 0.00

Co to jest Gorilla Glass?


xDodano 2016-01-18 02:45:21 przez Tomek


Czy kiedykolwiek upuściłeś i rozbiłeś swojego smartfona? Mądrzy ludzie z Corning próbują zapobiec rozbitym wyświetlaczom coraz to nowszymi wersjami Gorilla Glass. Co to jest Gorilla Glass?

Zacznę od tego, że smartfony są jak tosty – upuść je i zawsze spadną nieodpowiednią stroną. Tylko zamiast rozmazanego dżemu na podłodze i zrujnowanego śniadania, pozostajesz z rozbitym wyświetlaczem. Corning, twórca wzmocnionego szkła, które jest wykorzystywane do pokrycia wyświetlaczy na ponad czterech i pół miliarda (i stale rośnie) urządzeniach na całym świecie, zdecydowali, że wystarczy tego tłuczenia!

 

Gorilla Glass? Czy to do wystaw małp w zoo?

Nie bądź głuptasem – goryle to nie małpy, a małpy człekokształtne i my zaliczamy się także do tej nadrodziny naczelnych. Gorilla Glass jest specjalnie wzmocnionym szkłem – technicznie jest to alkali-glinikrzemianowe szkło – stosowane na wierzchu paneli LCD i OLED. Corning wzmacnia swoje szkło poprzez zanurzenie go w stopionej soli potasu w 400°C, które prowadzi do zamian jonów: mniejsze jony sodu są wyciągane i zastępowane przez większe jony potasu. Kiedy stygnie większe jony ściskają się wzmacniając naprężenie i siłę szkła.

 

gorilla glass w iphone

 

I jest to używane na wszystkich telefonach?

Tylko na niektórych modelach. Corning twierdzi, że Gorilla Glass jest używane w 40 markach telefonów na ponad 1300 modelach – włączając w to iPhone i iPada – ale inne telefony i tablety używają innego rodzaju wzmacnianego szkła, ze smacznie brzmiącą nazwą ‚soda lime’. Apple używa także szafirowego szkła na pokrycie czytnika linii papilarnych w nowszych iPhoneach.

Więc dokładnie jak odporna na upuszczanie jest najnowsza 4 wersja?

Firma zdała sobie sprawę, że większość wyświetlaczy smartfonów biję się po upuszczeniu ich, więc skupiła swoją uwagę na stworzeniu szkła, które oprze się niezdarnym palcom i grawitacji. Zaprojektowali test, który symuluje upadek smartfona z wysokości jednego metra i uderzającego w chropowatą powierzchnię, taką jak asfalt lub beton. Według firmy Corning, urządzenia wyposażone w szkło soda-lime rozbijały się prawie za każdym razem, podczas gdy gadżety chlubiące się nazwą Gorilla Glass 4 przetrwały w 80% przypadków – i dwa razy częściej niż podobne alkali-glinokrzemianowe szkła, które pradopodobnie były Gorilla Glass 3. Możesz obejrzeć video z przeprowadzonych testów szkła.

Brzmi jak czarna magia. Cóż, twórcy nie zdradzają wszystkich detali o swoim produkcie. Mówią po prostu, że zaprojektowali Gorilla Glass 4 ze szczególnym nastawieniem na ochronę przed upadkami.

Musi być coś co wiadomo dokładnie o produkcie!

Tak, jest. Najnowsza wersja jest cieńsza – 0.4mm powłoka wykonana z Gorilla Glass 4 może wytrzymać podwójny nacisk z 0.55mm powłoki z Gorilla Glass 3, co oznacza, że twórcy smartfonów mają kolejny sposób na okrojenie grubości swoich urządzeń.

 

Gdzie będą wykorzystywane Gorilla Glass 4?

Firma już dostarcza swój produkt do wielu nowych modeli telefonów. Mogą niedługo pojawić się one w innych ford gt z tyłu gorilla glassmiejscach, ponieważ firma udowadnia, że ich wzmocnione szkło doskonale będzie nadawać się jako materiał do tworzenia wzmocnionych przednich szyb w samochodach i inteligentnych urządzeń w domu – jedną rzeczą jest pogodzenie się z rozbitą szybką smartfona, a już zupełnie inaczej będzie wyglądać sprawa, gdy to Twoja lodówka będzie pęknięta. 15 grudnia 2015 roku Corning oznajmił, że Ford GT będzie pierwszym samochodem wykorzystującym Gorilla Glass do wzmocnienia i zarówno zmniejszenia rozmiarów i wagi przedniej szyby – zobacz video.

 

Czy Gorilla Glass 4 jest niezawodne?

Wiele testów wskazuje, że po upadku z dużej wysokości ekran smartfona pęknie. Aby maksymalnie zniwelować ryzyko uszkodzenia telefonu my fachowcy z ismartfon w Siedlcach polecamy stosować gumowe lub innego rodzaju etui, a na szkło smartfona dodatkowo dokleić szkło hartowane. Obejrzyj jak chroniony jest telefon. W ten sposób maksymalnie możemy zredukować ryzyko nawet przy najbardziej niefortunnych upadkach telefonu. Zaoszczędzi to Wam częstych wymian wyświetlaczy. Jeśli jednak przeczytaliście ten artykuł zbyt późno zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą napraw.

gorilla glass w porównaniu do szkła szafirowego

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Produkty
Alexandra Bridot
Alexandra Bridot
18:24 16 Sep 17
Fast and professional service. Friendly staff, plus they speak English. My phone is as good as new, thank you !
lukasz
lukasz
17:38 17 Aug 18
Laptop naprawiony szybko i w dobrej cenie. Polecam serwis. Inne serwisy krzyczały kosmiczne ceny a tutaj dobrze i w akceptowalnej cenie.
Konrad Kowalczyk
Konrad Kowalczyk
21:07 27 Jun 18
Wszystko jak należy. Szybka wymieniona na taką jaką chciałem:) Tylko dwa dni opóźnienia ale w pełni akceptowalne. Mocno polecam. Cena również bardzo dobra:)
Katarzyna Szymańska
Katarzyna Szymańska
09:01 08 Jun 18
Telefon przebył drogę w dwie strony kurierem (w cenie usługi). Błyskawiczna naprawa. Bardzo dobry kontakt z serwisem. Cena nie odstrasza :) Serdecznie polecam.
Baksiu
Baksiu
13:45 15 Mar 18
ta firma jest nie kometentna nie oddaja kasy za reklamacje nie opowiadaja na nic ludzi maja za nic czekam juz 3mc za zwrot szybki bo przyslali nie ta i maja problem z oddaniem pienidzy nie kupujcie nie warto pozdrawiam w dalszym ciagu jestem poszkodowany dostalem od tej firmy porysowana szybke odeslalaem i nie ma zwrotu kasy oszusci uwaga co zamawiacie
Zobacz wszystkie opinie