Przedstawię najlepsze chińskie marki telefonów dostępne lub niedostępne na polskim rynku. Nie każdy z opisanych przeze mnie produktów jest łatwo dostępny, a znalezienie serwisu, który zajmie się ich naprawami też może być problemem. Jednak telefony te ze względu na swoją cenę, nierzado można kupić za mniej niż połowę ceny ich konkurentów, jak Samsung S6 czy iPhone 6, a także oferowane możliwości są warte zainteresowania.

Prawdopodobnie słyszałeś już o markach Huawei/Honor, ZTE i Lenovo. Także Xiaomi staje się niesamowicie popularny na świecie, a w Chinach jest większy niż Apple i Samsung! Problem z Chińskimi telefonami w Polsce jest taki, że są one często trudno dostępne.

Continue reading →


Czy kiedykolwiek upuściłeś i rozbiłeś swojego smartfona? Mądrzy ludzie z Corning próbują zapobiec rozbitym wyświetlaczom coraz to nowszymi wersjami Gorilla Glass. Co to jest Gorilla Glass?

Zacznę od tego, że smartfony są jak tosty – upuść je i zawsze spadną nieodpowiednią stroną. Tylko zamiast rozmazanego dżemu na podłodze i zrujnowanego śniadania, pozostajesz z rozbitym wyświetlaczem. Corning, twórca wzmocnionego szkła, które jest wykorzystywane do pokrycia wyświetlaczy na ponad czterech i pół miliarda (i stale rośnie) urządzeniach na całym świecie, zdecydowali, że wystarczy tego tłuczenia!

Continue reading →


Smartfony są fajne, bo mają mnóstwo przydatnych funkcji, duży kolorowy wyświetlacz i dużą moc obliczeniową. Niestety czas pracy pozostawia wiele do życzenia. Cały czas trzeba mieć ładowarkę pod ręką, aby na bieżąco uzupełniać zasób energii. Zastanawiałeś się jaka jest największa bateria do smartfona? Chodzi oczywiście o pojemność, a nie gabaryty.

Jeśli jesteś jedną z tych osób, które pragną, aby czasy Nokii 3210 wróciły, gdy podłączało się ją do ładowania raz na tydzień lub nawet rzadziej i później zapominało się o tym obowiązku na kolejne wiele dni, już niedługo wejdzie na rynek urządzenie, które sprawi, że mogą się spełnić Twoje marzenia. I wcale nie oznacza to, że będziesz musiał korzystać z czarno-zielonego pikselowatego wyświetlacza i grać w ‘węża’ – stary dobry Snake ;) Słyszałeś już o urządzeniu Oukitel K10000?

Continue reading →