Telefony Alcatel z serii Pixi.

alcatel pixi naprawa telefonów ring king

Telefony Alcatel z serii Pixi bez tajemnic. Alcatel znów wstrzelił się w nisze.

Po mocnym rebrandingu Alcatel specjalizuje się wypuszczaniu na rynek kolejnych niskobudżetowych i atrakcyjnych cenowo urządzeń. Jednymi z nich jest rodzina Pixi. W tym tekście weźmiemy pod lupę modele: Pixi 4 5045, Pixi 4 5010 i Pixi First 4024.

Charakterystyka i skrócona specyfikacja smartfonów Alcatel One Touch Pixi 4 5045, Pixi 4 5010, Pixi First 4024

Ogłoszona 3 stycznia 2016 roku grupa smartfonów Pixi od Alcatela przyjęła się dosyć dobrze. Średnie podzespoły i nieco tandetna jakość wykonania idąc w parze z bardzo atrakcyjną ceną, trafiły w gusta mniej wymagających użytkowników. Poniżej prezentujemy skróconą specyfikację telefonów Alcatel One Touch Pixi.

Alcatel One Touch Pixi 4 5045

Klasyczny niskobudżetowy smartfon przeznaczony dla mało wybrednych konsumentów. Wyposażony jest w 5-calowy ekran IPS TFT o rozdzielczości 480 x 856 pikseli. Dane w smartfonie Pixi 4 5045 przetwarza czterordzeniowy MediaTek MT6735M z zegarem procesora oscylującym na poziomie 1 GHz. Wspiera go 1 GB pamięci operacyjnej, natomiast pamięć wewnętrzna wynosi 8 GB (3,6 GB przeznaczone dla użytkownika).

Zdjęcia zrobimy 5 Mpix aparatem głównym lub 2 Mpix aparatem przednim. W przypadku Alcatela One Touch Pixi 4 5045J są to kolejno aparaty o matrycach: 8 Mpix i 5 Mpix. Producent zaimplementował tu podstawowe interfejsy i porty. Całość zasila 2000 mAh akumulator, a preinstalowany system to Android 6.0 Marshmallow.

Alcatel One Touch Pixi 4 5010

Pixi 4 5010 to nieco ulepszona wersja Pixi 5045. Parametry ekranu oraz ilość dostępnych pamięci pozostają bez zmian. Producent zaimplementował tu natomiast nieco mocniejszy procesor – MediaTek MT6580, którego rdzenie taktują z częstotliwością 1,30 GHz.

Funkcje fotograficzne realizowane są przez 5 Mpix aparat główny oraz 2 Mpix kamerkę przednią. Tutaj również znajdziemy 2000 mAh akumulator oraz system Android 6.0 Marshmallow.

Alcatel One Touch Pixi First 4024

Pixi First 4024 to mniejszy brat z rodziny One Touch Pixi od Alcatela. Treści prezentuje na 4-calowym ekranie TFT o rozdzielczości 480 x 800 pikseli. Alcatel zdecydował się na wyposażenie smartfona w czterordzeniowy procesor Spreadtrum SC 7731 z rdzeniami taktującymi na poziomie 1,20 GHz. Wspiera go skromne 512 MB pamięci RAM. Pamięć wbudowana wynosi 4 GB.

Pixi First 4024 również wyposażony jest w aparaty z matrycami 5 i 2 Mpix. Smartfon zasilany jest niewielkim akumulatorem Litowo-Jonowym o pojemności 1450 mAh. Mózgiem całego urządzenia jest nieco przestarzały Android 4.4 KitKat.

Ekran w smartfonach Alcatel One Touch Pixi 4 5045, Pixi 4 5010, Pixi First 4024

Wyświetlacze w smarftonach Alcatel One Touch Pixi wykonane zostały w technologii IPS TFT. Są to ekrany ciekłokrystaliczne wyposażone w tranzystory TFT poprawiające ogólną jakość wyświetlanego obrazu. W żadnym z prezentowanych urządzeń producent nie zdecydował się na dodatkową warstwę ochronną montowaną na ekran. Wobec tego smartfony są podatne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne.

Czy możliwa jest samodzielna naprawa ekranu w telefonach Alcatel One Touch Pixi 4 5045, Pixi 4 5010, Pixi First 4024?

Chcesz wiedzieć, czy będziesz w stanie samodzielnie naprawić szybkę w telefonie Alcatel One Touch Pixi 4 lub Pixi First? Służymy Ci radą.

Istnieją dwa sposoby klejenia szybki do wyświetlacza. Od tego sposobu uzależniona jest możliwość dokonania samodzielnej naprawy bez specjalistycznych urządzeń i fachowej wiedzy.

Jeżeli ekran smartfona przyklejony jest do wyświetlacza wyłącznie na brzegach, wówczas nawet mniej doświadczona osoba powinna poradzić sobie z samodzielną naprawą telefonu – bez profesjonalnych narzędzi i umiejętności serwisowych. W przypadku gdy szybka klejona jest do wyświetlacza na całej jego powierzchni, samodzielna wymiana szybki lub digitzera będzie niemożliwa.

Smartfony Alcatel One Touch Pixi 4 5045, Pixi 5010 i Pixi First 4024 posiadają wyświetlacze klejone do ekranu na całej powierzchni. Wobec tego niemożliwe jest ich samodzielne naprawienie bez użycia odpowiednich narzędzi.

Jeżeli uszkodziłeś digitizer, ekran LCD, ekran dotykowy lub szybkę w swoim smartfonie z rodziny Pixi, zapraszamy Cię do skorzystania z naszej wysyłkowej naprawy telefonów. Jesteśmy w stanie naprawić Twój telefon i wymienić uszkodzoną szybkę lub inny komponent w niecałe 3 dni. Wybierz ismartfon.pl.

Naprawiamy smartfony z każdego zakątka kraju! Naprawa door-to-door sprawia, że zasięg ismartfon.pl jest nieograniczony. Najwięcej zleceń realizujemy w: Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu.