Telefony Alcatel z serii Pop.

Alcatel POP ring king naprawa telefonów

Po hucznym wejściu na rynek, Alcatel nie próżnuje i wypuszcza kolejne low-endowce niczym asy z rękawa. Seria urządzeń sygnowana nazwą One Touch, powiększa się w postępie wykładniczym. Oto prezentujemy Alcatel One Touch Pop 5015, 5065 i 4S. Zapraszamy do bliższego zapoznania się z charakterystyką tych przyjaznych niskobudżetowych chińczyków.

Charakterystyka i skrócona specyfikacja smartfonów Alcatel One Touch 5015, 5065 i 4S

Seria Pop to całkiem pogada podgrupa telefonów One Touch. Obecnie należy do niej kilka ciekawych modeli. Wśród nich typowe low-endy: One Touch 5015 i 5065, a także nieco bardziej doinwestowany Pop 4S.

Alcatel One Touch Pop 5015

Multimedialny, uniwersalny i tani smartfon. Wyposażony w spory, 5-calowy ekran TFT o skromnej rozdzielczości wynoszącej 854 x 480 pikseli. Producent zaimplementował w nim 1.3 GHz procesor MediaTek MT6580M współpracujący z 1 GB pamięci RAM. Pamięć wewnętrzna wynosi 8 GB i można ją rozszerzyć dzięki karcie microSD.

Smartfon Alcatel One Touch Pop 5015 zrobi zdjęcia i nagra filmy za pomocą 5 Mpix aparatu głównego i 2 Mpix aparatu przedniego. Wyposażony w podstawowe interfejsy, takie jak: Bluetooth, GPRS, GPS, Wi-Fi w standardzie n, czy LTE. Sprzęt zasilany jest 2000 mAh akumulatorem. Preinstalowany system to Android 5.1 Lollipop.

Alcatel One Touch Pop 5065

Kolejny tani model z serii Pop. Od modelu 5015 różni się w zasadzie wyłącznie zaimplementowanym procesorem. W przypadku modelu Alcatel One Touch Pop 5065 za przetwarzanie danych odpowiedzialny jest CPU Qualcomm Snapdragon 210 8909. Jest to czterordzeniowa jednostka taktująca z częstotliwością 1.10 GHz. Reszta specyfikacji pozostaje bez zmian.

Alcatel One Touch Pop 4S

Model Pop 4S prezentuje sobą zupełnie inną półkę jakościową. Mamy tu do czynienia z 5,5-calowym ekranem IPS prezentującym treści w rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 pikseli). W ramach procesora użyto ośmiordzeniowego MediTek’a Heli P10 (MT6755). Współpracuje on z 2 GB pamięci RAM. Pamięć wewnętrzna również uległa podwojeniu. W sumie wynosi ona 16 GB.

Z tyłu urządzenia znalazło się miejsce dla 13 Mpix aparatu głównego z przesłoną f/2.0, natomiast z przodu dla 5 Mpix kamerki. Alcatel One Touch Pop 4S wyposażony jest w nowoczesne porty i interfejsy (Bluetooth 4.2, GPS, NFC, Wi-Fi w standardzie n, czy LTE cat.6). Za zasilanie odpowiada akumulator o pojemności 2960 mAh, a całość pracuje na systemie Android 6.0 Marshmallow.

Ekran w smartfonach Alcatel One Touch 5015, 5065 i 4S

Omawiane smartfony z serii Pop wyposażone są w wyświetlacze IPS TFT. Żadne z urządzeń nie posiada dodatkowej ochrony ekranu, wobec czego sprzęt narażony jest na zarysowania i trwałe uszkodzenia spowodowane uderzeniami mechanicznymi.

Ekrany ciekłokrystaliczne IPS TFT to standardowe rozwiązanie w przypadku low-endowych i mid-range’owych smartfonów. Oferują przyzwoite kąty widzenia, kontrast i nasycenie barwami, jednocześnie będąc stosunkowo energooszczędnymi. Ekrany IPS TFT są również stosunkowo tanie, wobec czego nie podnoszą znacząco finalnej ceny urządzeń, w których są montowane.

Czy możliwa jest samodzielna naprawa ekranu w telefonach Alcatel One Touch 5015, 5065 i 4S?

Samodzielna naprawa szybki, ekranu, wyświetlacza jest możliwa tylko i wyłącznie w przypadku, gdy ekran jest klejony do wyświetlacza jedynie po brzegach. Wtedy też samodzielna wymiana szybki nie jest skomplikowana i może wykonać ją nawet niedoświadczona osoba.

Jeżeli jednak ekran do wyświetlacza jest klejony na całej powierzchni, wówczas samodzielna naprawa przez osobę, która nie ma dostatecznej wiedzy, umiejętności i specjalistycznych narzędzi, może spowodować nieodwracalne uszkodzenia smartfona. Ekrany w smartfonach Alcatel One Touch Pop 5015, 5065 i 4S są klejone po całej powierzchni.

Aby temu zapobiec, zapraszamy do skorzystania z naszej taniej i szybkiej naprawy uszkodzonej szybki, wyświetlacza i digitzera w smartfonach Alcatel One Touch Pop. Wysyłkowa naprawa telefonów to oszczędność czasu i pieniędzy. Nie płacisz pośrednikom, a uszkodzony smartfon naprawiany jest przez specjalistów z branży. Jesteśmy w stanie naprawić Twój telefon w mniej niż 3 dni. Sprawdź, jak to działa.

Realizujemy naprawy z: Warszawy, Poznania, Krakowa, Wrocławia, Lublina i wszystkich innych miast i miasteczek z całego kraju!