Sony Xperia Z5 Premium, Z5, Z5 Compact. Sony nie daję za wygraną.

Sony Xperia Z5, Z5 Premium, Z5 Compact

Sony Xperia Z5 Premium, Z5, Z5 Compact

Sony mocno konkuruje z topowymi graczami na rynku. Jednym z oręży podczas tej walki jest seria Sony Xperia Z5. Są to bardzo udane średniopółkowce oferujące ciekawy design, przyjemną specyfikację oraz atrakcyjną cenę.

Charakterystyka i skrócona specyfikacja smartfonów Sony Xperia Z5 Premium, Z5, Z5 Compact

Sony Xperia Z5, Z5 Premium, Z5 Compact

Sony Xperia Z5 Premium, Z5, Z5 Compact

Średnia półka różne ma oblicza. W tym przypadku mamy do czynienia ze smartfonami z pogranicza średniej i wysokiej półki jakościowej. Każdy ze smartfonów prezentuje nieco odmienną specyfikację i właściwości, dzięki czemu seria Xperia Z5 trafi do zdecydowanie szerszego grona konsumentów. Poniżej prezentujemy skróconą specyfikację każdego ze smartfonów.

Sony Xperia Z5

Protoplasta całej serii. Oferuje nam 5,5-calowy ekran IPS TFT o sporej rozdzielczości 2160 x 3840 pikseli i jeszcze większym ich zagęszczeniu – 801 ppi. Moc obliczeniową dostarcza Qualcomm Snapdragon 810 8894 wyposażony w osiem rdzeni taktujących z częstotliwością 2.0 GHz. CPU wyposażony został w GPU Adreno 430. Jego wsparciem jest 3 GB pamięci operacyjnej. Pamięć wewnętrzna wynosi 32 GB, natomiast dla użytkownika pozostało 21,7 GB. Oczywiście można ją rozszerzyć za pomocą karty microSD.

Zdjęcia wykonamy 23 Mpix aparatem głównym Sony IMX300 z doświetleniem LED. Z kolei za solidne selfie zadba 5 Mpix aparat przedni. Kwestia łączności prezentuje się bardzo dobrze. Znajdziemy tu bowiem Wi-Fi w standardzie ac, Bluetooth 4.1 LE, USB 2.0 z OTG, NFC, GPS i LTE DL 300 Mbit/s. Wszystko zasilane jest akumulatorem o pojemności 3430 mAh. Preinstalowany system to Android 5.1 Lollipop.

Sony Xperia Z5 Premium

Xperia Z5 Premium posiada mniejszy ekran i wbrew nazwie, nieco grosze podzespoły. Za wyświetlanie treści odpowiada 5,2-calowy ekran IPS TFT oferujący rozdzielczość 1080 x 1920 pikseli i ich zagęszczenie na poziomie 424 ppi. W ramach CPU zaimplementowano ośmiordzeniowego Qualcomm Snapdragon 810 8994 taktującego z częstotliwością 2.0 GHz. Wspiera go 3 GB pamięci operacyjnej. Kwestia pamięci wewnętrznej również pozostała bez zmian względem zwykłej zet-piątki.

Za zdolności fotograficzne odpowiadają te same aparaty – 23 Mpix Sony IMX300 i 5 Mpix kamerka przednia. Porty i interfejsy również prezentują się identycznie. Jedną z podstawowych różnic jest nieco inny design urządzenia. Całość również zasila litowo jonowy akumulator o pojemności 3430 mAh. Preinstalowany system to Android w wersji 5.1.

Sony Xperia Z5 Compact

Sony Xperia Z5 Compact to najsłabszy sprzęt z zestawienia. Posiada mniejszy 4,6-calowy ekran – jak to kompakt. Ekran ten wyświetla treści w rozdzielczości 720 x 1280 pikseli o zagęszczeniu na poziomie 319 ppi. Moc obliczeniowa dostarczana jest przez ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 810 8994 taktujący z czestotliwością 2.0 GHz z Adreno 430. Znajdziemy tu najmniej, bo 2 GB pamięci RAM. Pamięć wbudowana pozostała bez zmian. Na pliki użytkownika zarezerwowano 21,7 GB spośród 32 GB całej pamięci ROM.

Zaimplementowane aparaty to również Sony IMX300 posiadający 23 Mpix matrycę z doświetleniem LED. Z przodu również znalazło się miejsce dla 5 Mpix kamerki przedniej. Porty i interfejsy nie uległy znaczącym zmianom względem poprzednich modeli. Wszystko zasila odpowiednio mniejszy akumulator o pojemności 2700 mAh. Preinstalowany system to również Android 5.1 Lollipop.

Czy możliwa jest samodzielna naprawa ekranu w telefonach Sony Xperia Z5 Premium, Z5, Z5 Compact?

Samodzielna naprawa ekranu w smartfonach uzależniona jest w zasadzie od jednego aspektu – od sposobu przyklejenia szybki do wyświetlacza. Wyróżniamy dwie metody przytwierdzania wyświetlacza do szybki w ekranach smartfonów. Pierwszą z metod jest klejenie szybki do wyświetlacza wyłącznie na krawędziach. Jeżeli mamy do czynienia z taką metodą, samodzielne oddzielenie i naprawa lub wymiana będą możliwe.

Jeżeli jednak szybka klejona jest do wyświetlacza na całej powierzchni, ich samodzielne rozdzielenie bez specjalistycznych narzędzi nie będzie możliwe. Właśnie tą metodą przyklejone zostały wyświetlacze w smartfonach Sony Xperia Z5, Z5 Premium i Z5 Compact. Chcesz naprawić szybkę lub wyświetlacz? Śpieszymy z pomocą, zgłoś się do serwisu telefonów ismartfon.pl! Zamów naprawę i przekaż nam swój uszkodzony sprzęt Sony, a już po trzech dniach ciesz się naprawionym smartfonem.