Sony Xperia Z2 – rekomendowany przez specjalistów.

Sony Xperia Z2 Rekomendowany Przez Specjalistów.

Sony Xperia Z2

Telefon nie stanowi rewolucji, jednak nadal jest to bardzo udany model. Zarówno benchmarki, specjaliści, jak i użytkownicy oceniają smartfon bardzo wysoko. Mimo że swoją premierę miał w pierwszym kwartale 2014 roku, nadal stanowi atrakcyjną propozycję dla wszystkich tych, którzy oczekują solidnej specyfikacji, multizadaniowości, przyjemnego designu i sporych możliwości.

Charakterystyka i skrócona specyfikacja smartfona Sony Xperia Z2

We wnętrzu Xperii Z2 znajdziemy naprawdę dobre podzespoły. Mimo upływu 3 lat, bebechy urządzenia radzą sobie nad wyraz dobrze. Telefon umożliwi bezproblemowe uruchomienie nawet bardziej zasobożernych aplikacji i gier, a przy tym zachowuje wysoką kulturę pracy. Poniżej prezentujemy specyfikację Sony Xperia Z2.

Sony Xperia Z2 Rekomendowany Przez Specjalistów.

Sony Xperia Z2.

Sony Xperia Z2 – specyfikacja

Pierwszym, co rzuca się w oczy, jest optymalny, 5,2-calowy ekran IPS TFT prezentujący treści o rozdzielczości 1080 x 1920 pikseli. Ich zagęszczenie jest całkiem wysokie i wynosi 424 ppi. Sporą dawkę mocy obliczeniowej dostarczy procesor Qualcomm Snapdragon 801 8974AB, który wyposażony został w cztery rdzenie z zegarem wysterowanym na poziomie 2.3 GHz. Wsparciem dla procesora jest GPU Adreno 330 taktujące z częstotliwością 578 MHz. Procesor dzielnie znosi obciążenia związane z przeprowadzanymi obliczeniami dzięki 3 GB pamięci operacyjnej. Pamięć wewnętrzna wynosi 16 GB, jednak na pliki użytkownika zarezerwowano 12 GB wolnej przestrzeni. Resztę zajmuje preinstalowany system – starutki Android 4.4 KitKat.

Zdolności fotograficzne Xperii Z2 prezentują się całkiem nieźle. Z tyłu producent zaimplementował 20,7 Mpix aparat główny Sony IMX220 wyposażony w podświetlenie LED, systemy AF i EIS. Z przodu natomiast umieszczono 2.2 Mpix kamerkę przednią Sony IMX132. Za łączność odpowiedzialne są stosunkowo nowe interfejsy i moduły. Wewnątrz zaimplementowano moduł Wi-Fi w standardzie ac, Bluetooth 4.0 Low Energy, GPS, A-GPS i NFC. Przewodowo podepniemy się do portu USB 2.0 z OTG. Wszystko to zasilane jest akumulatorem litowo jonowym o pojemności 3200 mAh.

Nieco więcej o ekranie w Sony Xperia Z2

Ekrany IPS TFT to obecnie standard w większości urządzeń z niższej, średniej, a nawet wyższej półki. Są to wyświetlacze niezwykle tanie w masowej produkcji, oferujące wysoką jakość wyświetlanego obrazu. W ekranach IPS TFT za wyświetlanie treści odpowiadają cienkowarstwowe tranzystory. Jeden tranzystor steruje trzema subpikselami jednego piksela. Dzięki takiemu zabiegowi możliwa jest redukcja poboru energii elektrycznej, przy jednoczesnej poprawie właściwości obrazu. Ekrany IPS TFT oferują szerokie kąty widzenia, świetnie odwzorowane kolory i wysoki kontrast.

Czy możliwa jest samodzielna naprawa ekranu w telefonie Sony Xperia Z2?

Możliwość samodzielnego naprawienia ekranu w smartfonie uzależniona jest od sposobu jego montażu do szybki. Szybkę i wyświetlacz klei się na dwa sposoby: rozprowadzając klej na całej powierzchni, lub wyłącznie na krawędziach. Jeżeli ekran klejony jest na całej powierzchni, nie będziemy w stanie oddzielić go od szybki bez dostępu do specjalistycznych urządzeń i narzędzi.

W sytuacji, gdy ekran jest klejony do szybki wyłącznie na krawędziach, samodzielne rozdzielenie tych komponentów będzie jak najbardziej możliwe. Po ich rozdzieleniu w prosty sposób samodzielnie wymienimy lub naprawimy digitizer, wyświetlacz, lub szybkę.

Niestety, Sony Xperia Z2 posiada ekran klejony na całej powierzchni z szybką. W związku z tym samodzielna naprawa tego smartfona jest niemożliwa. Jeżeli jednak chcesz naprawić pękniętą szybkę, lub uszkodzony wyświetlacz, zgłoś się do nas. Oferujemy wymianę szybki w telefonach Sony z wygodną wysyłką door to door.

Sprawdź naszą ofertę i skorzystaj z taniej i szybkiej wysyłkowej naprawy telefonów. Wybierając usługi Ring King omijasz pośredników i uzyskujesz gwarancję najlepszej ceny. Uzupełnij formularz zakupowy i dostarcz do nas swój smartfon. Naprawa zostanie zrealizowana w mniej niż 3 dni.