Sony Xperia Z – piękne otwarcie sprzętów Sony Z.

Sony Xperia Z Piękne Otwarcie Sprzętów Sony Z.

Sony Xperia Z

Świetny design, mroczy charakter, wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne i przyzwoita, lecz niepowalająca specyfikacja. Telefon zadebiutował w pierwszym kwartale 2013 roku, czyli ponad 4 lata temu. Mimo to nadal może się podobać i robi to z całą pewnością.

Charakterystyka i skrócona specyfikacja smartfona Sony Xperia Z

Lata lecą. Niegdyś potężny, obecnie skromny średniaczek. Sony Xperia Z daje radę przy codziennej eksploatacji, jednak nijak nie może konkurować z najnowszymi urządzeniami – nawet niektórymi low-endami. Poniżej prezentujemy skróconą specyfikację urządzenia.

Sony Xperia Z – specyfikacja

Sony Xperia Z Piękne Otwarcie Sprzętów Sony Z.

Sony Xperia Z

Świetny design wykonany z tafli szkła i czarnej obudowy z tworzywa sztucznego uzupełniane są przez 5-calowy ekran TFT oferujący rozdzielczość treści na poziomie 1080 x 1920 pikseli. Zagęszczenie pikseli na cal wynosi 441 ppi. Sony zdecydowało się umieścić wewnątrz Xperii Z czterordzeniowy procesor Qualcomm APQ 8064, który posiada zegar wysterowany na poziomie 1.5 GHz. Ponadto z procesorem współpracuje GPU Adreno 320. Niestety duet ten obecnie nie zdziała wiele, jednak w zupełności wystarczy do mało skomplikowanych działań na telefonie. Dodając do tego 2 GB pamięci RAM i 16 GB pamięci wewnętrznej (z czego użytkownikowi pozostaje 11 GB), możemy śmiało mówić o zwyczajnym mid-range’owym smartfonie.

Zdjęcia wykonamy 13.1 Mpix aparatem głównym z doświetleniem LED, który nagrywa wideo w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, posiada przesłonę f/2.2 i funkcję AF. Z przodu znajdziemy 2.2 Mpix aparat przeznaczony do pstrykania selfie. Za łączność odpowiedzialne są moduły: LTE DL 100 Mbit/s, Wi-Fi w standardzie n, Bluetooth 4.0, GPS, NFC i port USB 2.0. Xperia Z czerpie energię z akumulatora litowo jonowego o pojemności 2330 mAh. Preinstalowany system to starutki Android 4.1.2 Jelly Bean.

Nieco więcej o ekranie w Sony Xperia Z

Ekran IPS TFT to jeden z najtańszych wyświetlaczy, jednocześnie oferujących przyzwoitą jakość obrazu. Ekrany te oferują całkiem wysoki kontrast obrazu, głębię i nasycenie kolorów, a także szerokie kąty widzenia. Problem może stanowić słabe odwzorowanie czerni i czytelność w słoneczne dni.

Czy możliwa jest samodzielna naprawa ekranu w telefonie Sony Xperia Z?

To, czy samodzielna naprawa ekranu lub szybki w smartfonie jest możliwe, uzależnione jest od sposobu jego montażu. Ekrany do szybek zwyczajnie przykleja się specjalnym klejem. Samodzielna zależy od tego, w jaki sposób klej jest rozprowadzany między wyświetlaczem a szybką.

Jeżeli mamy do czynienia z przyklejeniem ekranu do szybki na całej powierzchni, wówczas nie będziemy w stanie samodzielnie oddzielić poszczególnych komponentów ekranu od siebie, a co za tym idzie, nie będziemy w stanie wymienić lub naprawić digitizera, szybki lub wyświetlacza.

Sytuacja ma się zgoła inaczej, gdy ekran do szybki klejony jest wyłącznie na krawędziach. Wówczas bez problemu rozdzielimy komponenty od siebie i będziemy mogli wymienić dowolny element składający się na ekran.

Niestety Sony Xperia Z posiada wyświetlacz klejony do szybki na całej powierzchni, przez co samodzielna naprawa bez dostępu do specjalistycznych narzędzi jest niemożliwa. Jeżeli jednak chcesz naprawić lub wymienić dany element ekranu, nie wahaj się i skorzystaj z naszej oferty wysyłkowej naprawy szybki w smartfonach Sony.

Dlaczego my? Ismartfon.pl oferuje wysyłkową naprawę telefonów w sysytemie door to door. Oznacza to, że omijasz pośredników, płacisz wyłącznie za wykonaną usługę, a Twój sprzęt naprawiany jest w mniej niż 3 dni. To naprawdę proste. Uzupełnij formularz zakupowy znajdujący się na naszej stronie i dostarcz nam swój telefon.