Sony Xperia – M5, M4 Aqua, M2. Ciekawe urządzenia od Sony.

Sony Xperia – M5, M4 Aqua, M2

Sony Xperia to potężna rodzina smartfonów z każdej półki cenowej. Jedną z ciekawszych jest seria M, która stanowi wyraźny przekrój urządzeń z wyższej, średniej i niższej półki jakościowej. W tekście prezentujemy ich skróconą specyfikację i podpowiadamy, czy możliwa jest samodzielna naprawa ekranu.

Charakterystyka i skrócona specyfikacja smartfonów Sony Xperia M5, M4 Aqua, M2

Jak wspomnieliśmy, smartfony stanowią modelowy przykład przekroju rynkowego. Poniżej przedstawiamy skróconą charakterystykę każdego z modeli, zaczynając od najlepiej wyposażonego.

Sony Xperia M5

Klasyczny średniak aspirujący do nieco wyższej półki. Wyposażony jest w 5-calowy ekran IPS TFT o rozdzielczości 1080 x 1920 pikseli. Dane w smartfonie Xperia M5 przetwarza ośmiordzeniowy MediaTek Helio X10 z zegarem procesora oscylującym na poziomie 2.0 GHz. Wspiera go 3 GB pamięci operacyjnej, natomiast pamięć wewnętrzna wynosi 16 GB (9,1 GB przeznaczone dla użytkownika).

Zdjęcia zrobimy 21,5 Mpix aparatem głównym Sony IMX230 lub 13 Mpix aparatem przednim. Producent zaimplementował tu podstawowe interfejsy i porty – Wi-Fi w standardzie n, Bluetooth 4.1, USB 2.0, GPS, NFC, LTE 150 Mbit/s. Całość zasila 2600 mAh akumulator, a preinstalowany system to Android 5.0 Lollipop.

Sony Xperia M4 Aqua

Xperia M4 Aqua to nieco uboższy wariant serii M. Również posiada 5-calowy ekran IPS TFT, jednak o rozdzielczości 720 x 1280 pikseli. Moc obliczeniową dostarcza Snapdragon 615 8939 wyposażony w osiem rdzeni i taktujący z częstotliwością 1.5 GHz. Wspiera go 2 GB pamięci RAM. Pamięć wewnętrzna wynosi skandaliczne 8 GB (4 GB na dane użytkownika). Za zasilanie odpowiedzialny jest akumulator o pojemności 2400 mAh.

Kwestia fotograficzna prezentuje się następująco: 13 Mpix aparat przedni Sony Exmor RS z doświetleniem LED i 5 Mpix kamerka przednia. Wewnątrz znajdziemy podstawowe porty i interfejsy. Preinstalowany system to Android 5.0 Lollipop.

Sony Xperia M2

Najubożej wyposażona „Emka” z rodziny. Treści prezentuje na 4,8-calowym ekranie TFT o rozdzielczości 540 x 960 pikseli. Sony zdecydowało się na wyposażenie smartfona w czterordzeniowego Snapdragona 400 taktującego z częstotliwością 1.2 GHz. Wspiera go 1 GB pamięci RAM. Pamięć wbudowana wynosi 8 GB.

Zdjęcia zrobimy 8 Mpix aparatem głównym lub 0.3 Mpix kamerką przednią. Wszystko zasilane jest akumulatorem o pojemności 2300 mAh. Preinstalowany system to archaiczny Android 4.3 Jelly Bean.

Ekran w smartfonach Sony Xperia M5, M4 Aqua, M2

Wyświetlacze w smarftonach Sony Xperia M wykonane zostały w technologii IPS TFT. Są to ekrany ciekłokrystaliczne wyposażone w tranzystory TFT, które odpowiadają za całkiem przyzwoite parametry obrazu. Ekrany IPS TFT oferują szerokie kąty widzenia, odpowiedni kontrast i całkiem dobre odwzorowanie kolorów oraz ich głębi.

Czy możliwa jest samodzielna naprawa ekranu w telefonach Sony Xperia M5, M4 Aqua, M2?

Chcesz wiedzieć, czy będziesz w stanie samodzielnie naprawić szybkę w telefonie Sony Xperia M5, M4 Aqua lub M2?

Istnieją dwa sposoby klejenia szybki do wyświetlacza. Od tego sposobu uzależniona jest możliwość dokonania samodzielnej naprawy bez specjalistycznych urządzeń i fachowej wiedzy. Jeżeli ekran smartfona przyklejony jest do wyświetlacza wyłącznie na brzegach, bez problemu można dokonać naprawy lub wymiany bez dostępu do specjalistycznych narzędzi. W przypadku gdy szybka klejona jest do wyświetlacza na całej jego powierzchni, samodzielna wymiana szybki, wyświetlacza lub innych elementów ekranu będzie niemożliwa. Telefony Sony Xperia M5, M4 Aqua i M2 posiadają wyświetlacze klejone do ekranu na całej powierzchni. Wobec tego nie będziesz w stanie naprawić ich samodzielnie.

Zachęcamy Cię do skorzystania z naszej usługi wysyłkowej naprawy ekranów w smartfonach. Wystarczy, że dokonasz zakupu na stronie wymiany szybki w Sony i formularzu zakupowym podasz swoje dane, a my zadbamy o Twoje urządzenie. Naprawimy je w mniej niż 3 dni i odeślemy prosto do Ciebie. Realizujemy naprawy dla każdego, ale najbardziej lubią nas Warszawiacy. Dlaczego? Chyba dzięki naszym niskim cenom.