Sony Xperia – E4, E5. Typowe smartfony low-end.

Sony Xperia – E4, E5

Sony raźno zdobywa każdy segment rynku – również ten zarezerwowany dla najtańszych urządzeń. Seria Sony Xperia E to godne uwagi low-endy, dedykowane najmniej wymagającym użytkownikom. Czy ich podzespoły wystarczą do komfortowej eksploatacji? Sprawdźmy.

Charakterystyka i skrócona specyfikacja smartfonów Sony Xperia E4 i E5

Xperia E4 i E5 to typowe low-endy, które nie starają się udawać smartfonów z wyższych półek. Poniżej prezentujemy ich skróconą specyfikację.

Sony Xperia E4

Mamy tu do czynienia ze stosunkowo uniwersalnym designem, kierowanym do szerokiego grona odbiorców. Treści prezentowane są na 5-calowy ekranie IPS TFT o niepowalającej rozdzielczości 540 x 960 pikseli, z zagęszczeniem ich na poziomie 220 ppi. Xperia E4 wyposażona została w procesor MediaTek MT6582 taktujący z częstotliwością zegara na poziomie 1,3 GHz, posiadający cztery rdzenie, a także GPU ARM Mali-400 MP2. Wewnątrz znajdziemy 1 GB pamięci RAM i 8 PB pamięci wewnętrznej.

Japończycy zdecydowali się na zaimplementowanie 5 Mpix aparatu z doświetleniem LED i systemami AF i EIS. Z przodu zamontowano 2 Mpix kamerkę. Oczywiście nie mogło zabraknąć najważniejszych złączy i portów odpowiadających za komunikację urządzenia. Xperia E4 wyposażona jest w port USB 2.0, Wi-Fi w standardzie n, Bluetooth 4.1. Za zasilanie odpowiada 2300 mAh akumulator. Preinstalowany system to Android 4.4.4 KitKat.

Sony Xperia E5

Xperia E5 wyposażona została nieznacznie lepiej. Design również uległ delikatnej poprawie. Urządzenie wyposażone zostało w 5-calowy ekran IPS TFT oferujący rozdzielczość 720 x 1280 pikseli z ich zagęszczeniem na poziomie 294 ppi. Moc obliczeniową dostarcza procesor MedaTek MT6735 wyposażony w cztery rdzenie taktujące z częstotliwością 1.3 GHz. W ramach GPU zastosowano ARM Mali T720 MP2. Wsparciem dla procesora okazuje się nieco więcej, bo 1,5 GB pamięci RAM. Pamięć wewnętrzna wzrosła dwukrotnie – do pojemności 16 GB.

Zdjęcia wykonamy 13 Mpix aparatem głównym z systemami AF i EIS, a także 5 Mpix kamerką przednią. Wewnątrz zaimplementowano moduły LTE DL 150 Mbit/s, Bluetooth 4.1, Wi-Fi w standardzie n, GPS i port USB 2.0. Całość zasilana jest akumulatorem o pojemności 2300 mAh. Preinstalowany system to nowszy Android 6.0 Marshmallow.

Ekran w smartfonach Sony Xperia E4 i E5

Ekrany w smartfonach Xperia E4 i E5 to klasyczne wyświetlacze IPS TFT, które znajdziemy w niemal każdym low-endowym urządzeniu. Są one niezwykle tanie w produkcji, a także oferują w miarę przyzwoite parametry wyświetlanego obrazu. Są stosunkowo czytelne w słonecznie dni, oferują szerokie kąty widzenia, bogate odwzorowanie barw.

Czy możliwa jest samodzielna naprawa ekranu w telefonach Sony Xperia E4 i E5?

Niestety samodzielna wymiana wyświetlacza, digitizera lub szybki w telefonach Sony Xperia E4 i E5 jest niemożliwa. Wiąże się to z tym, że wyświetlacz klejony jest do szybki po całej powierzchni, przez co ich oddzielenie bez specjalistycznych narzędzi oraz fachowej wiedzy jest absolutnie niemożliwe. Samodzielna naprawa lub wymiana szybki, wyświetlacza lub digitizera możliwe są wyłącznie pod warunkiem, że ekran z wyświetlaczem będzie klejony na krawędziach.

Co zrobić w sytuacji, gdy chcesz wymienić lub naprawić któryś z komponentów ekranu w swoim Sony Xperia E4 i E5? Zgłoś się do nas.

Serwis ismartfon.pl zajmuje się profesjonalną wysyłkową naprawą smartfonów w systemie door to door. Dzięki naprawie wysyłkowej omijasz pośredników i minimalizujesz czas naprawy. Naprawa bez udziału pośredników wiąże się również z gwarancją możliwie najniższej ceny za wykonaną usługę.

Jak skorzystać z pomocy ismartfon.pl? Wystarczy, że wejdziesz na naszą stronę z wymianą szybki w Sony, tam wybierasz swój model telefonu i możesz zacząć naprawę. Więcej informacji doczytasz na kolejnych stronach, które poprowadzą Cię przez cały proces zakupu i wysłania telefonu. Od otrzymania naprawionego urzadzenia dzieli Cię niecały tydzień!

Ismartfon.pl najwięcej zgłoszeń otrzymuje z miast takich jak: Kraków, Warszawa, Lublin, Wrocław i Poznań.