Samsung Galaxy S8 i S8+ plus to topowy smartfon

Samsung Galaxy S8 i S8+

Samsung Galaxy S8 I S8 Plus

Samsung Galaxy S8 vs S8 Plus

Najnowszy high-end od Samsunga nie mógł prezentować się lepiej. Telefon, który premierę miał w II kwartale 2017 roku. Sprzęt powala zarówno designem, jak i specyfikacją, a jego możliwości naprawdę robią wrażenie.

Charakterystyka i skrócona specyfikacja smartfona Samsung Galaxy S8

High-end z krwi i kości nie może być wyposażony w byle jakie podzespoły. Znajdziemy tu naprawdę potężną specyfikację, której zdecydowanie najmocniejszym punktem jest ekran oraz procesor. Poniżej prezentujemy skróconą charakterystykę smartfona.

Samsung Galaxy S8 – specyfikacja

Za wyświetlanie treści odpowiada duży 5,8-calowy ekran Super AMOLED oferujący rozdzielczość na poziomie 1440 x 2960 pikseli z ich zagęszczeniem na cal wynoszącym 568 ppi. Tak duży ekran udało się umieścić w praktycznie bezramkowej obudowie. Dzięki temu Galaxy S8 mimo większej powierzchni wyświetlania treści ma mniejsze gabaryty niż smartfony wyposażone w wyświetlacze o mniejszej ilości cali. Moc obliczeniową dostarcza ośmiordzeniowy procesor Samsung Exynos 8895 wysterowany na poziomie 2.3 GHz i wyposażony w GPU ARM Mali-G71. Pamięci RAM zdaniem wielu jest tutaj za mało. Producent zdecydował się za zaimplementowanie 4 GB, przy czym rozsądną ilością byłoby 6 GB. Pamięć wewnętrzna wynosi aż 64 GB i można ją rozszerzyć do 256 GB dzięki karcie microSD.

Zdjęcia Galaxy S8 zrobimy za pomocą 12 Mpix aparatu Samsung S5K2L2 wyposażonego w doświetlenie LED, AF i przesłonę f/1.7. Selfie wykonamy przednim 8 Mpix aparatem Samsung S5K3H1 z AF i przesłoną f/1.7. Nie zabrakło najnowszych portów i interfejsów. Wewnątrz zaimplementowano Wi-Fi w standardzie ac, LTE DL 1000 Mbit/s, LTE UP 150 Mbit/s, Bluetooth 5.0, NFC, GPS, Galileo, USB 3.1 typu C z OTG i całą masę innych nowoczesnych interfejsów. Wszystko to zasilane jest akumulatorem litowo polimerowym o pojemności 3000 mAh, umożliwiającym ładowanie indukcyjne. Preinstalowany system to świeżutki Android 7.0 Nougat.

Nieco więcej o ekranie w Samsung Galaxy S8

5,6-calowy ekran Super AMOLED chroniony jest najnowszą wersją tafli szkła ochronnego – Gorilla Glass 5. Ogromna rozdzielczość i zagęszczenie pikseli sprawiają, że wyświetlane treści stoją na najwyższym poziomie jakości. Ekrany Super AMOLED oferują szerokie kąty widzenia, odpowiednie nasycenie kolorów, głęboką czerń, wysoki kontrast, a wszystko to przy wysokim poziomie energooszczędności.

Czy możliwa jest samodzielna naprawa ekranu w telefonie Samsung Galaxy S8?

To, czy samodzielna naprawa ekranu w smartfonie jest możliwa, uzależnione jest od sposobu zamocowania ekranu do szybki w telefonie. Szybki z ekranami klejone są na dwa sposoby – na całej powierzchni lub wyłącznie na krawędziach.

Jeżeli ekran jest przyklejony do szybki na całej powierzchni, samodzielna naprawa bez specjalistycznych narzędzi i wiedzy będzie niemożliwa. W przypadku takiego ekranu niezwykle łatwo będzie uszkodzić któryś z elementów ekranu, a rozklejenie szybki i wyświetlacza będzie bardzo trudne, a wręcz niemożliwe. Sytuacja wygląda zupełnie inaczej, gdy mamy do czynienia z ekranem klejonym z szybką wyłącznie na krawędziach. Wówczas rozdzielenie szybki od wyświetlacza jest stosunkowo proste, przez co wymiana poszczególnych elementów ekranu nie powinna sprawić większego problemu.

W smartfonach Samsung Galaxy S8 szybka klejona jest z ekranem na całej powierzchni, toteż nie będziesz w stanie samodzielnie naprawić szybki, digitizera lub wyświetlacza. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty wysyłkowej naprawy ekranów i szybek w smartfonach. Oferujemy błyskawiczną realizację, minimalne koszty i brak pośredników. Wystarczy, że uzupełnisz zlecisz wymianę szybki w Samsungu i dostarczysz nam swój telefon, a my naprawimy go w mniej niż 3 dni. Sprawdź, jakie to proste.