Samsung Galaxy S7, S6, Note – Edge. Jak spisują się telefony z zaokrąglonym ekranem?

Samsung Galaxy S7 Edge, S6 Edge, Note Edge

Samsung ostatnimi czasy zdobywa światowe rynki swoimi high-endowymi smartfonami. Jedną z takich serii telefonów jest właśnie rodzina Edge. Czy zakrzywione krawędzie boczne wystarczą, aby przekonać do siebie gawiedź?

Charakterystyka i skrócona specyfikacja smartfonów Samsung Galaxy S7, S6, Note – Edge

Samsung Galaxy S7 Edge, S6 Edge, Note Edge

Każdy wymieniony w tekście smartfon to naprawdę solidnie wyposażone urządzenie. Znajdziemy w nich nowoczesną i innowacyjną (jak na 2015 rok) technologię. Poniżej prezentujemy skróconą specyfikację smartfonów Galaxy Edge.

Samsung Galaxy S7 Edge

Najlepiej wyposażony smartfon z serii. Wyświetla treści na sporawym 5,5-calowym ekranie Super AMOLED oferującym rozdzielczość na poziomie 1440 x 2560 pikseli z ich zagęszczeniem na cal wynoszącym 545 ppi. Wyświetlacz chroniony jest szkłem Gorilla Glass 4.

Moc obliczeniową dostarcza Samsung Exynos 8890 wyposażony w osiem rdzeni taktujących z częstotliwością 2.3 GHz. Z procesorem ściśle współpracuje aż 4 GB pamięci RAM. Galaxy S7 Edge może pochwalić się (w zależności od konfiguracji) 32 lub 128 GB pamięci wbudowanej.

Za zdolności fotograficzne odpowiedzialny jest 12 Mpix aparat główny oraz 5 Mpix kamerka przednia. Obydwa obiektywy posiadają przesłony f/1.7. Za łączność odpowiada moduł Wi-Fi w standardzie ac, Bluetooth 4.2, GPS, USB 2.0 z OTG i moduł NFC. Całość zasila akumulator o pojemności 3600 mAh. Preinstalowany system to Android 6.0 Marshmallow.

Samsung Galaxy S6 Edge

Nieco mniejszy przedstawiciel serii Edge. Posiada 5,1-calowy ekran Super AMOLED o rozdzielczości 1440 x 2560 pikseli z ich zagęszczeniem wynoszącym 576 ppi. Jego również chroni szkło Gorilla Glass 4. Wewnątrz miejsce zagrzał (dosłownie i w przenośni) procesor Samsung Exynos 7420 wyposażony w osiem rdzeni o taktowaniu 2.1 GHz. Z CPU współpracuje 3 GB pamięci operacyjnej. Pamięć wewnętrzna wynosi 32/64/128 GB – zależnie od wariantu.

Zdjęcia zrobimy lepszymi aparatami – 16 Mpix modelem Sony IMX240 lub 5 Mpix kamerką przednią. Kwestia łączności wygląda tak samo, jak w Galaxy S7 Edge. Telefon zasilany jest akumulatorem o pojemności 2600 mAh. Preinstalowany system to Android 5.0 Lollipop.

Samsung Galaxy Note Edge

Najsłabszy – pod względem specyfikacji – smartfon z zestawienia. Posiada 5,6-calowy ekran Super AMOLED o dużej rozdzielczości 1600 x 2560 pikseli. Wyświetlacz chroniony jest szkłem Gorilla Glass w wersji 3. W ramach CPU zaimplementowano słabszy, czterordzeniowy Qualcomm Snapdragon 805 taktujący z częstotliwością 2.7 GHz.

Zdolności fotograficzne Note Edge opierają się na 16 Mpix aparacie głównym i 3,7 Mpix kamerce przedniej. Za łączność odpowiedzialny jest moduł Wi-Fi ac, Bluetooth 4.1, USB 2.0m NFC i GPS. Całość zasila litowo jonowy akumulator o pojemności 3000 mAh. Preinstalowany system to nieświeży już Android 4.4 KitKat.

Ekran w smartfonach Samsung Galaxy S7 Edge, S6 Edge, Note Edge

Każdy z wymienionych smartfonów posiada ekran Super AMOLED chroniony dosyć nową wersją szkła ochronnego Gorilla Glass. Ekrany Super aMLED oferują szerokie kąty widzenia, mocno nasycone barwy, duży kontrast, a także wysoki poziom energooszczędności.

Czy możliwa jest samodzielna naprawa ekranu w telefonach Samsung Galaxy S7 Edge, S6 Edge, Note Edge?

Możliwość samodzielnej naprawy lub wymiany wyświetlacza w smartfonach uzależniona jest od sposobu jego montażu. W sytuacji, gdy ekran z szybką klejony jest na całej powierzchni, samodzielna naprawa lub wymiana nie będzie możliwa. Jest to związane z trudnością rozparcelowania poszczególnych części ekranu bez dostępu do specjalistycznych urządzeń.

Jeżeli ekran w naszym smartfonie jest klejony do szybki wyłącznie na krawędziach, bez większego problemu oddzielimy te dwie części i naprawimy lub wymienimy poszczególne komponenty. Jeśli jednak nawet to brzmi strasznie, to możesz powierzyć naprawę telefonu profesjonalistom.

W smartfonach Samsung Galaxy S7 Edge, S6 Edge i Note Edge ekran do szybki klejony jest na całej powierzchni, przez co jego samodzielna naprawa jest niemożliwa. Jeżeli chcesz naprawić zbitą szybkę w swoim Samsungu, dostarcz go naszego serwisu, a my wymienimy szybkę na nową!

Do naszego serwisu telefonów w Siedlcach przychodzą świadomi klienci. Najczęściej jesteśmy polecani w Mińsku Mazowieckim, Lublinie, Węgrowie, a także w Warszawie.