Samsung Galaxy Note – 1, 2, 3, 4. Udana i doceniana seria większych smartfonów.

Samsung Galaxy Note – 4, 3, 2, 1

Note to udana i doceniana seria większych smartfonów ze średniej półki cenowej. W tekście prezentujemy ich specyfikację, a także podpowiadamy, czy możliwa jest samodzielna naprawa ekranów w tychże urządzeniach.

Charakterystyka i skrócona specyfikacja smartfonów Samsung Galaxy Note 4, Note 3, Note 2, Note

Samsung Galaxy Note 4, 3, 2, 1

Samsung Galaxy Note 4, 3, 2, 1

Galaxy Note 4

Spory, solidnie wyposażony sprzęt. Galaxy Note 4 posiada 5,7-calowy ekran Super AMOLED prezentujący treści w rozdzielczości 1440 x 2560 pikseli. Ekran chroniony jest szkłem Gorilla Glass 4. W ramach CPU zaimplementowano ośmiordzeniowego Exynos 5433. Wspiera go 3 GB pamięci operacyjnej. Pamięć wbudowana wynosi 32 GB.

Galaxy Note 4 otrzymał 16 Mpix aparat główny z doświetleniem LED i 3.7 Mpix aparat przedni. Poza tym smartfon otrzymał Bluetooth 4.1 LE, Wi-Fi w standardzie ac, a także NFC, GPS i USB 2.0. Za zasilanie odpowiedzialny jest akumulator o pojemności 3320 mAh. Preinstalowany system to Android 4.4 KitKat.

Galaxy Note 3

Kolejny mocny telefon z serii Note. Wyświetla treści na 5,7-calowym ekranie Super AMOLED o rozdzielczości 1080 x 1920 pikseli. Moc obliczeniową dostarcza ośmiordzeniowy Samsung Exynos 5420 taktujący z częstotliwością 1.9 GHz. Z CPU współpracuje 3 GB pamięci operacyjnej. System i pliki użytkownika mogą być przechowywane na pamięci wewnętrznej o pojemności 32 GB.

Zdjęcia zrobimy 13 Mpix aparat główny i 2 Mpix kamerką przednią. Kwestia łączności została zapewniona przez Bluetooth 4.0 LE, Wi-Fi w standardzie ac, NFC, GPS, a także USB 3.0. Energię dostarcza 3200 mAh akumulator litowo jonowy. Preinstalowany system to Android 4.3 Jelly Bean.

Galaxy Note 2

5,5-calowy ekran Super AMOLED oferujący rozdzielczość 720 x 1280 pikseli. Użyty CPU to czterordzeniowy Exynos 4412 taktujący z częstotliwością 1.6 GHz. Kwestia pamięci wygląda następująco: pamięć operacyjna posiada 2 GB, a wewnętrzna 32 GB.

Zdolności fotograficzne dostarczane są przez 8 Mpix aparat główny z doświetleniem LED, a także 2 Mpix kamerkę przednią. Galaxy Note 2 wyposażony został w podstawowy pakiet interfejsów bezprzewodowych, akumulator o pojemności 3100 mAh, a także system Android 4.1 Jelly Bean.

Galaxy Note

Najsłabszy przedstawiciel serii. Posiada 5,3-calowy ekran Super AMOLED oferujący niską rozdzielczość 800 x 1280 pikseli. Samsung umieścił tu procesor S5PV310 z zegarem 1.4 GHz. CPU wspierany jest przez skromny 1 GB pamięci RAM. Pamięć wewnętrzna to 16 GB.

Poza tym Galaxy Note składa się z 8 Mpix aparatu głównego z lampą błyskową LED i 2 Mpix kamerki przedniej. Kwestia interfejsów prezentuje się nieco słabiej niż w poprzednich modelach. Znajdziemy tu Bluetooth 3.0, Wi-fi b/g/n, USB 2.0 i NFC. Całość zasila akumulator o pojemności 2500 mAh. Preinstalowany system to archaiczny Android 2.3 Gingerbread.

Ekran w smartfonach Galaxy Note 4, Note 3, Note 2, Note

Każdy ze smartfonów Galaxy Note wyposażony został w ekran Super AMOLED – wyświetlacz sławny z implementacji właśnie przez koreańskiego Samsunga. Super AMOLED oferuje świetną jakość obrazu, odpowiednią głębię i nasycenie kolorów, wysoki kontrast i szerokie kąty widzenia. Poza tym jest dosyć energooszczędny.

Czy możliwa jest samodzielna naprawa ekranu w telefonach Note 4, Note 3, Note 2, Note?

Ekrany w smartfonach łączone są z szybkami na dwa sposoby: klejąc szybkę do wyświetlacza na krawędzi lub na całej powierzchni. Jeżeli mamy do czynienia z pierwszą metodą, wówczas samodzielna naprawa smartfona będzie możliwa – wystarczy odpowiednia wiedza i nieco precyzji. W przypadku klejenia szybki do wyświetlacza na całej powierzchni nie będziemy w stanie własnoręcznie naprawić telefonu bez dostępu do specjalistycznych urządzeń.

Ekrany w smartfonach Samsung Galaxy Note 4, Note 3, Note 2 i Note klejone są z szybkami na całej powierzchni. Wobec tego naprawa jest możliwa tylko w wyspecjalizowanym serwisie, który ma doświadczenie w wymianie szybki w Samsungu Note, natomiast samodzielna naprawa lub wymiana poszczególnych komponentów ekranu nie będzie możliwa.

Jeżeli chcesz skorzystać z możliwie szybkiej, prostej i taniej naprawy, bez udziału zbędnych pośredników, koniecznie sprawdź serwis telefonów ismartfon.pl.