Samsung Galaxy J7, J5, J3, J1. Budżetowe telefony od Samsunga.

Samsung Galaxy J7, J5, J3, J1

Galaxy J to seria nieco słabszych mid-range’owych smartfonów od Samsunga, która zadebiutowała na rynku w 2015 roku. Niestety urządzenia nie porywają potęgą swoich podzespołów, jednak są stosunkowo wszechstronne i atrakcyjne cenowo.

Charakterystyka i skrócona specyfikacja smartfonów Samsung Galaxy J7, J5, J3, J1

Samsung Galaxy J7, J5, J3, J1

Samsung Galaxy od J7 Do J1 to niższa półka jakościowa. Poniżej prezentujemy ich skróconą specyfikację.

Samsung Galaxy J7

Galaxy J7 wyposażony jest w 5-calowy ekran Super AMOLED oferujący rozdzielczość na poziomie 720p. Wewnątrz znajdziemy ośmiordzeniowy procesor Marvell PXA 1936 taktujący z częstotliwością 1.4 GHz i wyposażony w GPU Vivante GC70000L. Pamięć operacyjna nie powala. Znajdziemy tu skromniutkie 1,5 GB (niemal każdy smartfon Galaxy J z zestawienia wyposażony został w taką ilość pamięci RAM). Pamięć wbudowana wynosi 16 GB.

Za zdolności fotograficzne odpowiedzialny jest 13 Mpix aparat główny z doświetleniem LED oraz 5 Mpix aparat przedni, również z doświetleniem LED. Galaxy J7 wyposażony został w Bluetooth 4.1, Wi-Fi w standardzie n, USB 2.0 oraz moduł NFC. Wszystko zasila 3000 mAh akumulator, natomiast preinstalowany system to Android 5.0.2 Lollipop.

Samsung Galaxy J5

Smartfon oferuje identyczny ekran – 5-calowy Super AMOLED 720p. W ramach CPU zaimplementowano poczciwego Qualcomm Snapdragona 410 oferującego cztery rdzenie z zegarem na poziomie 1.2 GHz i z GPU Adreno 306. Wspiera go 1,5 GB pamięci operacyjnej. Pamięć wbudowana wynosi skandaliczne 8 GB.

Podobnie, jak w przypadku Galaxy J7, tutaj również mamy do czynienia z 13 Mpix aparatem głównym i 5 Mpix aparatem przednim. Wewnątrz znajdziemy Wi-Fi w standardzie n, Bluetooth 4.1 i moduł NFC. Całość zasila akumulator o pojemności 2600 mAh. Preinstalowany system to Android 5.1 Lollipop.

Samsung Galaxy J3

Kolejny 5-calowy sprzęt wyposażony w ekran Super AMOLED 720p. Tym razem Samsung zdecydował się na zaimplementowanie czterordzeniowego procesora Spreadtrum SC9830 taktującego z częstotliwością 1.5 GHz. Klasycznie wspiera go 1,5 GB pamięci RAM. Pamięć wewnętrzna również w tym przypadku wynosi 8 GB.

Zdolności fotograficzne w Galaxy J3 są nieco gorsze. Zdjęcia zrobimy 8 Mpix aparatem głównym lub 5 Mpix aparatem przednim. Nie zabrakło również podstawowych interfejsów: Wi-Fi w standardzie n, Bluetooth 4.0, NFC i USB 2.0. Akumulator posiada 2600 mAh pojemności, a zainstalowany system to Android 5.1.1 Lollipop.

Samsung Galaxy J1

Najsłabszy model z zestawienia. Posiada 4,3-calowy ekran TFT oferujący kiepską rozdzielczość na poziomie 480 x 800 pikseli. Wewnątrz znajdziemy czterordzeniowy procesor Marvell PXA 1908 taktujący z częstotliwością 1.2 GHz i wyposażony w GPU Vivante GC7000UL. W zależności od wariantu wspiera go 768 MB, 512 MB lub 1 GB pamięci RAM. Pamięć wbudowana wynosi aż 4 GB.

Galaxy J1 został wyposażony w 5 Mpix aparat główny i 2 Mpix aparat przedni. Kwestia interfejsów względem poprzednio opisywanego modelu, pozostała bez zmian. Zmieniła się natomiast pojemność akumulatora. Wynosi ona 1850 mAh. Preinstalowany system to Android 4.4.4 KitKat.

Ekran w smartfonach Samsung Galaxy J7, J5, J3, J1

Każdy smartfon Galaxy J (poza J1) posiada ekran Super AMOLED. Jest to jedna z lepszych implementacji. Wyświetlacze te oferują świetną głębię kolorów, szerokie kąty widzenia, wysoki kontrast oraz energooszczędność. Są pod każdym względem lepsze od ekranów IPS TFT, który znajdziemy w Samsungu Galaxy J1.

Czy możliwa jest samodzielna naprawa ekranu w telefonach Samsung Galaxy J7, J5, J3, J1?

Niestety samodzielna naprawa zaprezentowanych smartfonów Galaxy z serii J jest niemożliwa. Wiąże się to ze sposobem przyklejenia szybki z ekranem. Te dwa elementy zostały połączone ze sobą na całej powierzchni, co uniemożliwia ich rozklejenie bez dostępu do specjalistycznych narzędzi i fachowej wiedzy.

Jeżeli masz problem z uszkodzonym ekranem, wyświetlaczem, szybką, albo digitizerem w Samsungu Galaxy J7, J5, J3 lub J1, zgłoś się do nas. Wymiana szybki w Samsungu to dla nas żadna nowość, robimy to co dnia. Czy wiesz już, jak wygodna jest nasza oferta wysyłkowej naprawy telefonówNaprawimy Twój smartfon taniej, szybciej i sprawniej niż serwis stacjonarny. Sprawdź nas.