Samsung Galaxy A8, A7, A5 i A3. A znaczy Alpha.

Samsung Galaxy A8, A7, A5 i A3

Galaxy to najpopularniejsza seria smartfonów od jednego z największych rynkowych graczy – Samsunga. Samsung Galaxy to solidnie wyrobiona marka, której nikomu nie trzeba przedstawiać. W tekście prezentujemy krótką notkę specyfikacyjną Galaxy A8, A7, A5 i A3, a także wyjaśniamy, czy możliwa jest samodzielna naprawa ekranu w tych urządzeniach.

Charakterystyka i skrócona specyfikacja smartfonów Samsung Galaxy A8, A7, A5, A3

Samsung Galaxy A8, A7, A5 i A3 to solidne mid-range’owe telefony, które rozeszły się na naszym rynku niczym karp na święta. Poniżej przedstawiamy krótką charakterystykę każdego ze smartfonów z serii Galaxy A.

Samsung Galaxy A8, A7, A5 I A3

Samsung Galaxy A8

Największy model z zestawienia. A8 posiada 5,7-calowy ekran Super AMOLED oferujący rozdzielczość1080p i chroniony szkłem Gorilla Glass 4. W ramach CPU użyto Qualcomm Snapdragona 615 wyposażonego w osiem rdzeni taktujących z częstotliwością 1.5 GHz. Wspiera j2 GB pamięci RAM. Pamięć wewnętrzna w zależności od wariantu wynosi 16 i 32 GB.

Zdjęcia zrobimy 16 Mpix aparatem głównym lub 5 Mpix aparatem przednim. Poza tym nie zabrakło modułu Wi-Fi w standardzie n, Bluetootha 4.1 i USB 2.0. Wszystko zasila akumulator o pojemności 3050 mAh. Wgrany soft to Android 5.1 Lollipop.

Samsung Galaxy A7

Mniejsza cyferka z przodu – gorsza specyfikacja. Galaxy A7 wyświetli treści na 5,5-calowym ekranie Super AMOLED o rozdzielczości 1080p. W ramach CPU zaimplementowano Samsunga Exynos 5430 taktującego z częstotliwością 1.8 GHz z ośmioma rdzeniami i GPU ARM Mali T628 MP6. Wspiera go 2 GB pamięci RAM. Pamięć wbudowana ma pojemność 16 GB.

Za zdolności fotograficzne odpowiadają aparaty – 13 Mpix z tyłu i 5 Mpix z przodu. Poza tym producent zastosował również nieco gorsze moduły: Wi-Fi w standardzie n, Bluetooth 4.0, NFC i USB 2.0. Całość zasila 2600 mAh akumulator, a preinstalowany system to Android 4.4.4 KitKat.

Samsung Galaxy A5

Jeszcze mniejszy telefon. Model A5 posiada 5-calowy ekran Super AMOLED o rozdzielczości 720p. Pod ekranem znalazło się miejsce dla czterordzeniowego procesora Qualcomm Snapdragon 410 taktującego z częstotliwością 1.2 GHz i wyposażonego w Adreno 306. Wewnątrz zainstalowano 2 GB pamięci RAM i 16 GB pamięci wbudowanej.

W Samsungu Galaxy A5 zaimplementowano identyczne aparaty, które otrzymał Galaxy A7. Identycznie wygląda również kwestia interfejsów bezprzewodowych i preinstalowanego systemu operacyjnego. Poza tym zastosowano mniejszy o 300 mAh akumulator.

Samsung Galaxy A3

Najmniejszy smartfon z zestawienia. Posiada 4,7-calowy ekran Super AMOLED o rozdzielczości 720p, chroniony szkłem Gorilla Glass i spełniający normę IP68. Wewnątrz siedzi ośmiordzeniowy Exynos 787- taktujący z częstotliwością 1.6 GHz, współgrający z 2 GB pamięci operacyjnej. Na pliki użytkownika i soft zarezerwowano 16 GB pamięci wbudowanej.

Tutaj również postawiono na 13 Mpix aparat tylny i 8 Mpix aparat przedni. Wewnątrz znajdziemy moduły Wi-Fi w standardzie ac, Bluetooth 4.2, USB 2.0 typu C i NFC. Telefon czerpie energię z akumulatora o pojemności 2350 mAh, natomiast preinstalowany system to Android 6.0.1 Marshmallow.

Ekran w smartfonach Samsung Galaxy A8, A7, A5, A3

Każdy z zaprezentowanych Samsungów Galaxy z serii A wyposażony został w świetnej jakości ekran Super AMOLED oferujący doskonałe nasycenie barw, świetny kontrast, głęboką czerń, a przede wszystkim drenujący małe ilości energii elektrycznej. Ekrany Super AMOLED to jedne z najlepszych wyświetlaczy stosowanych w urządzeniach mobilnych.

Czy możliwa jest samodzielna naprawa ekranu w telefonach Samsung Galaxy A8, A7, A5, A3?

O tym, czy samodzielna naprawa ekranu w telefonie jest możliwa, decyduje sposób połączenia go z szybką. Wyróżniamy dwie metody klejenia szybki do ekranu – na całej powierzchni lub wyłącznie na krawędziach.

W przypadku metody pierwszej samodzielna naprawa jest niemożliwa, natomiast druga metoda umożliwia własnoręczną naprawę bez dostępu do specjalistycznych narzędzi. Niestety, smartfony Samsung Galaxy A8, A7, A5 i A3 posiadają ekrany klejone na całej powierzchni. Wobec tego ich wymiana szybki w Samsungu wiąże się z koniecznością oddania ich do specjalistycznego serwisu takiego jak nasz.

Sprawdź wysyłkowy serwis ekranów w smartfonach ismartfon.pl. Oferujemy naprawę w formule door-to-door. Realizujemy naprawy w Siedlcach, a przyjeżdżają do nas wszyscy z okolicy: Węgrów, Biała Podlaska, Sokołów Podlaski, Mińsk Mazowiecki, Lublin oraz Warszawa.