Różnica pomiędzy iPhone 6 i iPhone 6s, a także iPhone 6 Plus vs iPhone 6s Plus.

Iphone 6 I Iphone 6 Plus Wymiana Zbitej Szybki W Ring King

Rodzinka “szóstek” od Apple.

Zaprezentowane 14 września 2014 roku telefony Apple iPhone 6 i 6 Plus wywołały prawdziwy szał fanów marki sygnowanej nadgryzionym jabłkiem. Smartfony są dobrze znane naszemu serwisowi telefonów i okazały się – jak zwykle – lepsze pod względem softu i podzespołów, jednocześnie nie zrywając z wypracowanym przez Apple designem. Niedługo po premierze iPhone’ów 6, na rynek weszły ulepszone wersje obydwu modeli – 6s i 6s Plus.

Charakterystyka i skrócona specyfikacja smartfonów Apple iPhone 6, 6s, 6 Plus i 6s Plus

Apple iPhone 6 i 6s to mniejsi przedstawiciele szóstej generacji telefonów od firmy z Cupertino. Wyposażone zostały w 4,7-calowe ekrany. Wersje Plus natomiast dedykowane są dla wielbicieli obszernych smartfonów, bowiem zaimplementowano w nich 5,5-calowe wyświetlacze. Poniżej prezentujemy skróconą specyfikację każdego z modeli szóstej generacji iPhone’ów.

Apple Iphone 6

Podstawowy model i protoplasta „szóstek”. Wspomniany 4,7-calowy ekran jest w stanie wyświetlać treści o rozdzielczości 750 x 1334 pikseli. Za prawidłowe i szybkie przetwarzanie danych odpowiedzialny jest autorski procesor Apple A9 taktujący z częstotliwością 1,4 GHz, sprzężony z 1 GB pamięci operacyjnej. Pamięć dyskowa może wynosić 16, 64 i 128 GB.

Zdjęcia zrobimy 12 Mpix aparatem głównym z przesłoną f/2.2 i doświetleniem LED, a także 1.2 Mpix aparatem przednim, również z przesłoną f/2.2. Apple zaimplementowało tu moduł Wi-Fi w standardzie ac i Bluetooth 4.0. Za zasilanie odpowiedzialny jest akumulator litowo-jonowy. Całością zarządza iOS 8.

Apple iPhone 6s

Podstawową różnicą między 6 a 6s jest ilość pamięci RAM. Inżynierowie w modelu iPhone 6s podwoili jej ilość. Podkręcono również nieznacznie częstotliwość procesora Apple A9. W modelu 6s taktuje on z częstotliwością 1,4 GHz. Na przednim panelu zaimplementowano lepszy, 5 Mpix aparat przedni, dodano nowszy moduł Bluetooth w wersji 4.2, a całość zasila nowszy akumulator – litowo-polimerowy. Oczywiście nie obyłoby się bez nowszego softa. W ramach systemu użyto iOS 9.

Apple iPhone 6 Plus

iPhone 6 Plus różni się od iPhone 6 kilkoma szczegółami. Tym, co pierwsze rzuca się w oczy, jest 5,5-calowy ekran IPS TFT oferujący rozdzielczość na poziomie 1080 x 1920 pikseli. Reszta parametrów, poza bardziej pojemnym akumulatorem, pozostaje bez zmian w stosunku do wersji iPhone 6.

Apple iPhone 6s Plus

Tutaj mamy do czynienia z najbardziej „dobajerzonym” smartfonem z rodziny iPhone 6. iPhone 6s Plus wyposażony jest w 5,5-calowy ekran o rozdzielczości 1080 x 1920 pikseli, posiada najmocniejszy procesor – Apple A9 taktujący z częstotliwością 1,92 GHz. CPU wsparty jest 2 GB pamięci RAM. Pamięć dyskowa może wynosić 16, 32 i 128 GB ( w zależności od wariantu). Znajdziemy tu 12 Mpix aparat główny i 5 Mpix aparat przedni. Oczywiście nie zabrakło najnowszych wersji portów i interfejsów bezprzewodowych. Całość zasila sporych rozmiarów bateria litowo-polimerowa, a wszystkim zarządza iOS 9.

Ekran w smartfonach Apple iPhone 6, 6s, 6 Plus i 6s Plus

Apple niezmiennie implementuje w swoich iPhone’ach ekrany Retina, czyli wyświetlacze wytworzone w technologii IPS TFT. Są to ciekłokrystaliczne ekrany, w których każdą trójką subpikseli składającą się na jeden piksel zarządza pojedynczy tranzystor TFT. Dzięki temu ekrany Retina są energooszczędne, oferują świetnie odwzorowaną paletę barw oraz szybką zmianę obrazu.

Czy możliwa jest samodzielna naprawa ekranu w telefonach Apple iPhone 6, 6s, 6 Plus i 6s Plus

W iPhone’ach 6, 6s, 6 Plus i 6s Plus nie jest możliwa samodzielna naprawa ekranu. Dzieje się tak, ponieważ ekran klejony jest z wyświetlaczem po całej powierzchni, przez co w domowych warunkach, bez dostępu do profesjonalnych narzędzi, nie oddzielimy (bez uszkodzenia) jednej powłoki od drugiej.

Inaczej sytuacja przedstawia się w przypadku, gdy ekran klejony jest z wyświetlaczem wyłącznie po brzegach. Wówczas samodzielna naprawa jest jak najbardziej w zasięgu Twojej ręki.

Zepsuł Ci się wyświetlacz, digitizer odmówił posłuszeństwa? Pękła szybka? Skorzystaj z naszej wysyłkowej naprawy telefonów Apple iPhone 6, 6s, 6 Plus i 6s Plus. Wyślij nam telefon do naprawy, a po około trzech dniach otrzymasz naprawiony sprzęt.

Realizujemy naprawy z: Warszawy, Poznania, Krakowa, Wrocławia, Lublina i wszystkich innych miast i miasteczek z całego kraju!