Naprawa ekranu w smartfonach Alcatel One Touch Idol

Alcatel Seria One Touch Idol 3 5,5 4,7 Idol 4 I 4s

Pierwsze dwa urządzenia z serii Alcatel One Touch Idol to klasyczni przedstawiciele low-endowych niskobudżetowców. Jakoś wykonania i zaimplementowane podzespoły nie przywodzą na myśl topowych smartfonów. Niemniej jednak Alcatel One Touch Idol (6030) i Idol 2 mini S (6036) stanowią atrakcyjną propozycję dla wszystkich mniej wymagających użytkowników.

Charakterystyka i skrócona specyfikacja smartfonów Alcatel One Touch 6030 i 6036

Seria Alcatel One Touch Idol – a zwłaszcza jej pierwsze dwa modele – mocno wzburzyły rynek GSM, a także przypomniały starszym konsumentom o niegdyś prężnie prosperującej firmie – Alcatel-Lucent. W 2016 roku firmę przejęła Nokia i to od tego czasu zaczął się prawdziwy rebranding. Poniżej prezentujemy specyfikację smartfonów Alcatel One Touch Idol i Idol 2 mini S.

Alcatel One Touch Idol (6030)

Protoplasta serii One Touch wyposażony jest w 4,7-calowy ekran IPS LCD o skromnej rozdzielczości 540 x 960 pikseli. Sama rozdzielczość ekranu zdradza, z jakim smartfonem mamy do czynienia. Idźmy jednak dalej. W ramach CPU użyto dwurdzeniowy procesor taktujący z częstotliwością 1 GHz. Wsparciem jest mu 1 GB pamięci RAM. Na swoje dane użytkownik ma do dyspozycji szałowe 4 GB pamięci wbudowanej, przy czym dla użytkownika pozostaje około 2,5 GB.

One Touch Idol (6030) został wyposażony w aparat główny o matrycy 8 Mpix, a także aparat przedni o matrycy 2 Mpix. Za zasilanie odpowiedzialny jest akumulator o pojemności 1800 mAh, a całość nadzoruje nieco przestarzały już Android 4.1 Jelly Bean.

Alcatel One Touch Idol 2 mini S (6036)

Idol 2 mini S to lepiej doposażona propozycja. Posiada mniejszy o 0,2 cala ekran o tej samej, karygodnej rozdzielczości 5430 x 960 pikseli. Dodatkowo producent zabezpieczył wyświetlacz warstwą ochronną Dragontrail. Zainstalowano tu czterordzeniowy procesor taktujący na poziomie 1.2 GHz. Pamięć operacyjna wynosi 1 GB, a wbudowana 4 lub 8 GB – w zależności od wariantu.

Zdolności fotograficzne smartfona Alcatel One Touch Idol 2 mini S również nie napawają optymizmem. 8 Mpix aparat główny i 2 Mpix kamerka przednia stanowią absolutne minimum. Producent zaimplementował 2000 mAh akumulator oraz nieco nowszy system – Android 4.4.

Ekran w smartfonach Alcatel One Touch Idol (6030, 6036)

Smartfony Alcatel One Touch Idol 6030 i 6036 wyświetlają treści na najtańszych ekranach IPS LCD. Ekran Alcatela One Touch Idol 2 mini S wyposażony jest w warstwę ochronną Dragontrail, przy czym Idol 6030 nie posiada takiej ochrony.

Ekrany IPS są oczywiście lepsze od matryc TN. Zapewniają one odpowiednie kąty widzenia i kontrast, dzięki czemu wyświetlacz jest czytelny w różnych warunkach środowiskowych i przy różnym poziomie natężenia oświetlenia zewnętrznego. Ekrany IPS LCD są jednak bardzo szybko starzejącą się technologią.

Czy możliwa jest samodzielna naprawa ekranu w telefonach Alcatel One Touch Idol (6030) i Idol 2 mini S (6036)?

Jeżeli zastanawiasz się, czy jesteś w stanie w domowych warunkach samodzielnie naprawić wyświetlacz w smartfonie Alcatel One Touch Idol lub Idol 2 mini S, spieszymy z pomocą. To, czy samodzielna naprawa telefonu jest możliwa, uzależnione jest od sposobu przytwierdzenia ekranu do wyświetlacza. Otóż, wyróżnia się dwie metody: klejenie po całej powierzchni lub klejenie wyłącznie po brzegach.

W przypadku gdy ekran do wyświetlacza jest klejony po brzegach, samodzielna wymiana ekranu w smartfonie jest możliwa. Gdy natomiast ekran jest przyklejony na całej powierzchni, naprawa szybki musi być wykonana za pomocą specjalistycznych narzędzi.

W smartfonach Alcatel One Touch Idol (6030) i Idol 2 mini S (6036) ekran klejony jest na całej powierzchni, wobec czego ich samodzielna naprawa jest niemożliwa.

Pękła Ci szybka w Alcatel One Touch Idol? Digitizer odmówił posłuszeństwa? Zapraszamy do skorzystania z naprawy w ismartfon.pl. W 3 dni zajmiemy się Twoim telefonem i fachowo wymienimy mu szybkę, ekran lub wyświetlacz. Wypełnij formularz i prześlij nam swój smartfon. Wszystko bez wychodzenia z domu. Chcesz wiedzieć więcej? Sprawdź, jak to działa.

Realizujemy naprawy z: Warszawy, Poznania, Krakowa, Wrocławia, Lublina i wszystkich innych miast i miasteczek z całego kraju!