Metalowy średniak, czyli LG Zero.

Metalowy średniak LG

Smartfon z trzeciego kwartału 2015 roku zarejestrował dosyć przeciętną sprzedaż. Czy jedną z przyczyn była nazwa? A może obudowa wykonana w pełni z metalu? Mowa oczywiście o LG Zero. W tekście zaprezentujemy jego specyfikację, porozmawiamy o ekranie, a także zastanowimy się, czy możliwa jest samodzielna naprawa wyświetlacza.

Charakterystyka i skrócona specyfikacja smartfona LG Zero

Metalowy średniak LG Zero

LG Zero – jak nieco naprowadza nas jego nazwa – to przedstawiciel niskiej-średniej półki cenowej. Do zakupu składania stosunkowo niska cena i wysoki jej współczynnik do jakości telefonu. Poniżej prezentujemy specyfikację tej interesującej słuchawki.

LG Zero – specyfikacja

Zacznijmy klasycznie od ekranu. Za wyświetlanie treści odpowiedzialny jest 5-calowy ekran IPS LCD ISO-Cell oferujący rozdzielczość na poziomie 720p z zagęszczeniem pikseli na cal na poziomie 294 ppi. Ekran chroniony jest przez wypukłe szkło 2.5D Arc Glass z warstwą ochronną Corning Gorilla Glass 3. Za moc obliczeniową odpowiedzialny jest czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 410 taktujący ze skromną częstotliwością 1.2 GHz. CPU współpracuje ze zintegrowanym GPU Adreno 306. Pojemność pamięci operacyjnej nie powala. Znajdziemy tu zaledwie 1,5 GB. Pamięć wbudowana to również skromne 16 GB.

LG Zero robi całkiem ładne zdjęcia. Wszystko za sprawą13 Mpix aparatu głównego z przesłoną f/2.0, a także aparatu przedniego o matrycy 8 Mpix. Nie zabrakło najważniejszych interfejsów bezprzewodowych. Znajdziemy tu Wi-Fi w standardzie n, Bluetooth w wersji 4.1 Low Energy i port USB 2.0. Preinstalowany system to Android 5.1.1. Lollipop, natomiast za zasilanie odpowiada akumulator litowo jonowy o pojemności 2050 mAh. Wszystko zamknięto w szczelnej obudowie z aluminium.

Nieco więcej o ekranie w LG Zero

LG zdecydowało się na umieszczenie w smartfonie niezwykle popularny wyświetlacz IPS LCD, który spotkamy w większości low-endów i mid-range’ów. Ekran ten oferuje przyzwoite kąty widzenia, poprawne wyświetlanie kolorów z dużej palety obsługiwanych barw (10 milionów kolorów). Poza tym posiada duży kontrast i jest całkiem czytelny. Cena ekranów IPS LCD sprawia, że są to jedne z atrakcyjniejszych cenowo wyświetlaczy, stanowiących często optimum między jakością obrazu a ceną ekranu.

Czy możliwa jest samodzielna naprawa ekranu w telefonie LG Zero?

Odpowiadając na to pytanie, warto rozgraniczyć smartfony na te, w których samodzielna naprawa może być przeprowadzona i na te, których nie będziemy w stanie naprawić samodzielnie. LG Zero należy do drugiej grupy urządzeń. Dlaczego?

Producenci kleją ekrany w smartfonach na dwa sposoby: klejąc wyświetlacz do szybki na całej powierzchni lub wyłącznie na krawędziach. Jeżeli ekran klejony jest na krawędziach, wówczas w prosty sposób bez skomplikowanej aparatury rozdzielimy poszczególne warstwy ekranu. Jeżeli natomiast ekran jest klejony na całej powierzchni, wówczas samodzielna wymiana lub naprawa wyświetlacza, szybki, lub digitizera będzie niemożliwa. Zatem co zrobić w takim przypadku?

Najlepiej skorzystać z usługi profesjonalnej naprawy komponentów ekranu. Obecnie najefektywniejszą metodą takiej naprawy jest usługa wysyłkowego naprawiania ekranów w telefonach. Decydując się na wysyłkową naprawę telefonu, otrzymujesz gwarancję najlepszej ceny usługi i możliwie krótki czas realizacji. Dlaczego? Wysyłając sprzęt LG do ismartfon.pl omijasz pośredników, którzy sztucznie zawyżają cenę usługi, a także wydłużą czas jej trwania. Masz problem z pękniętą szybką lub uszkodzonym wyświetlaczem w LG Zero? Zamów naprawę i wyślij nam swój smartfon. My zajmiemy się naprawą i odeślemy telefon w niecałe 3 dni.