LG V10 – nowatorski wyświetlacz robi duże wrażenie.

LG V10 to niezwykły smartfon.

Jest to swego rodzaju eksperyment, którego zadaniem było sprawdzenie, jak przyjmie się nieco nowatorska i bądź co bądź niszowa konstrukcja. Pierwszym co rzuca się w oczy, jest inne podejście do wzornictwa telefonu. W dobie panującego minimalizmu LG V10 wygląda jak luksusowy pancernik. Takie śmiałe podejście spowodowało, że jedni zakochają się w tym nieco brutalnym wyglądzie, inni pozostaną zniesmaczeni oderwaniem od obecnie panujących smartfonowych kanonów piękna. Zatem czy specyfikacja LG V10 również zaskakuje, przestrasza i budzi zafascynowanie? Sprawdźmy.

Charakterystyka i skrócona specyfikacja smartfona LG V10

LG V10

Prezentowany telefon z powodzeniem można nazwać high-endową konstrukcją. Wyposażony w dobrej jakości podzespoły, posiadający świetny ekran, dużą moc obliczeniową, a także dobrej jakości aparaty i najnowsze porty, LG V10 pod względem specyfikacji trafi do większości gustów i guścików.

LG V10 – specyfikacja

Pierwszym co rzuca się w oczy, jest ogromny, 5,7-calowy ekran IPS Quantum Display prezentujący treści w rozdzielczości 2560 x 1400 pikseli z ich zagęszczeniem na poziomie 515 ppi. Pierwsze nowatorskie rozwiązanie przed nami. Otóż inżynierowie w przedniej części smartfona zaimplementowali kolejny, 2,1-calolwy ekran pomocniczy – również IPS Quantum Display oferujący nietypową rozdzielczość 160 x 1040 pikseli (501 ppi). Do czego służy ten drugi ekran? Przede wszystkim do ciągłego wyświetlania informacji w górnym toolbarze. Zaprezentuje nam informacje o godzinie, dacie, poziomie naładowania akumulatora, aktywnych powiadomieniach. Może również zaprezentować wybrany napis, ulubione kontakty, lub sterowanie odtwarzacza muzyki.

Idąc dalej, napotkamy sześciordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 808 8992 taktujący na poziomie 1,8 GHz. Wspiera go 4 GB pamięci operacyjnej. Pamięć wewnętrzna, która może zostać użyta do zapełnienia plikami i danymi, wynosi 64 GB. Oczywiście pamięć możemy rozszerzyć za pomocą karty microSD do maksymalnie 2 TB.

LG V10 pozwoli nam na wykonanie zdjęć za pomocą 16 Mpix aparatu głównego oferującego optyczną stabilizację obrazu IOS 2.0 oraz przesłonę f/1.8. Z przodu znajdziemy dwa 5 Mpix aparaty oraz czytnik linii papilarnych. Poza tym LG postawiło na najnowocześniejsze moduły bezprzewodowe – LTE cat. 6, Wi-Fi w standardzie ac, Bluetooth 4.1 i NFC. Wszystko zasilane jest wymiennym akumulatorem o pojemności 3000 mAh z funkcją Quick Charge. Całością zarządza Android 5.1.1 Lollipop.

Nieco więcej o ekranie w LG V10

Technologia Quantum Dot to dosyć nowe (zaprezentowane na CES 2015) podejście do wyświetlania treści. Wykorzystywane są tu nanokryształy półprzewodnikowe, które umożliwiają selektywne emitowanie światła. Kwantowa Kropka jest bezpośrednim konkurentem ekranów OLED, z tym że OLEDy podatne są na starzenie, szczególnie pod wpływem wilgoci i utleniania. Powoduje to, że ekrany OLED są droższe i bardziej skomplikowane, więc podnoszą finalną cenę smartfona.

Czy możliwa jest samodzielna naprawa ekranu w telefonie LG V10?

To, czy samodzielna naprawa ekranu w smartfonie jest możliwa, uzależnione jest od sposobu jego przytwierdzenia do szybki. Wyróżniamy dwie metody klejenia ekranów do szybek – na całej ich powierzchni lub wyłącznie na krawędziach.

Jeżeli ekran jest przyklejony do szybki na całej powierzchni, samodzielna naprawa bez specjalistycznych narzędzi i wiedzy będzie niemożliwa. Bardzo łatwo zepsuć któryś z komponentów ekranu w smartfonie. Jeżeli jednak ekran z szybką klejone są wyłącznie na brzegach, dosyć prosto można rozwarstwić poszczególne elementy ekranu i przeprowadzić ich naprawę lub wymianę.

W telefonach LG V10 szybka klejona jest z ekranem na całej powierzchni, toteż nie będziesz w stanie samodzielnie naprawić szybki, digitizera lub wyświetlacza. Jeśli masz problem z którymś z tych elementów, zgłoś się do nas. Oferujemy wysyłkową naprawę smartfonów. Wystarczy, że zamówisz naprawę szybki w LG i dasz nam naprawić swój telefon, a my zrobimy, że będzie jak nowy w mniej niż 3 dni.