LG Stylus 2 – telefon wart uwagi?

Zaprezentowany na targach MWC 2016, które odbyły się w Barcelonie, LG Stylus 2 nie porwał tłumów.

Nie jest to sprzęt dla wszystkich, ba nie można nazwać go ani flagowcem, ani topową propozycją. Stanowi jednak świetną i tańszą alternatywę dla Galaxy Note’a.

Co jest takiego niezwykłego w nowym Stylusie od LG? W zasadzie nic. Producent chwali się, że udało mu się usprawnić i ulepszyć funkcjonowanie rysika. Niestety reszta podzespołów mocno kuleje. Nie zapowiadało się na początku ani tym bardziej nie zapowiada się teraz, żeby LG Stylus 2 miał podbić jakikolwiek rynek. Poniżej prezentujemy skróconą specyfikację tego dosyć niszowego urządzenia.

Charakterystyka i skrócona specyfikacja smartfona LG Stylus 2

LG Stylus 2

Specyfikacja nie powala, a sam sprzęt ledwo łapie się do średniej półki jakościowej. Rywalizujące z Samsungiem LG zbytnio skupiło się na rysiku i technologii z nim związanej niźli na wypuszczeniu atrakcyjnego sprzętu dla nieco szerszego grona odbiorców. Sprawdźmy zatem, co zaoferuje nam LG Stylus 2.

LG Stylus 2 – specyfikacja

Koreańczycy wyposażyli drugą wersję Stylusa w dosyć spory, 5,7-calowy ekran IPS TFT oferujący przeciętną rozdzielczość 720 x 1280 pikseli i 258 ppi. Za procesy myślowe tego smartfona-notatnika odpowiada słabiutki, czterordzeniowy Qualcomm Snapdragon 410 taktujący z częstotliwością 1.2 GHz i posiadający Adreno 306. W zależności od wariantu, pamięć operacyjna wynosi 1,5 lub 2 GB. Pamięć wewnętrzna to 16 GB.

Zdjęcia wykonamy 13 Mpix aparatem głównym lub 8 Mpix kamerką przednią. Nie zabrakło podstawowych interfejsów bezprzewodowych. Z siecią połączymy się za pomocą modułu Wi-Fi w standardzie n. Poza tym znajdziemy tu Bluetooth 4.1, NFC i USB 2.0. Wszystko zasilane jest 3000 mAh akumulatorem litowo-jonowym. Preinstalowany system to Android 6.0 Marshmallow.

Nieco więcej o ekranie i stylusie w LG Stylus 2

Ekran w LG Stylus 2 to typowy IPS TFT oferujący dosyć małe zagęszczenie pikseli na cal. Ekran współpracuje ze stylusem, który wyposażony został w główkę wykonaną z nanopowłoki, która wedle producenta zapewnia jeszcze większą precyzję i podnosi komfort obsługi smartfona za pomocą rysika.

Czy możliwa jest samodzielna naprawa ekranu w telefonie LG Stylus 2?

Wyróżnia się dwa sposoby przytwierdzania szybki do ekranu w smartfonach. Pierwszy z nich polega na klejeniu wyświetlacza do szybki wyłącznie na krawędziach. Drugim sposobem jest natomiast klejenie szybki z wyświetlaczem na całej powierzchni.

Jeśli mamy do czynienia z ekranem przyklejonym wyłącznie na krawędziach, wówczas bez problemu możemy samodzielnie naprawić lub wymienić poszczególne komponenty ekranu – szybkę, wyświetlacz, czy digitizer.

Sprawa komplikuje się w przypadku klejenia szybki na całej jej powierzchni. Wówczas oddzielenie ekranu od wyświetlacza będzie zdecydowanie bardziej problematyczne i wymagać będzie użycia specjalistycznych narzędzi.

W telefonach LG Stylus 2 spotkamy się z szybką klejoną do wyświetlacza na całej jej powierzchni. Wobec tego samodzielna naprawa tego modelu smartfona jest niemożliwa. Jeżeli jednak chcesz naprawić lub wymienić szybkę, ekran lub digitizer, zgłoś się do nas.

Wysyłkowy serwis naprawy telefonów ismartfon.pl oferuje naprawę smartfonów bez udziału pośredników. Co to znaczy dla Ciebie? Przede wszystkim możliwie najlepszą cenę za wykonaną usługę. Po drugie bardzo krótki czas realizacji usługi – naprawiamy smartfony w niecałe 3 dni. Co musisz zrobić? Wystarczy, że zamówisz usługę wymiany szybki i uzupełnisz formularz zakupowy z podstawowymi danymi oraz dostarczysz nam swój sprzęt. Nasi specjaliści szybko uporają się z jego naprawą i odeślą telefon do Ciebie. To naprawdę bardzo proste.