LG G Flex 2 z wygiętym ekranem OLED

LG G Flex 2 kontynuuje pewien eksperyment

Eksperyment, który zapoczątkowało LG, wypuszczając pierwszą wersję smartfona z wygiętym ekranem. Druga wersja LG jest lepsza, pewniejsza i trudno doszukać się problemów i bolączek wieku dziecięcego, które mogliśmy obserwować w protoplaście wygiętych smartfonów.

W tekście zaprezentujemy specyfikację oraz charakterystykę LG Flex2. Zatrzymamy się na nieco dłużej przy ekranie zaimplementowanym w telefonie, a także podpowiemy, czy możliwe jest jego samodzielne naprawienie.

Charakterystyka i skrócona specyfikacja smartfona LG Flex 2

LG G Flex 2

LG Flex2 z powodzeniem może być zaklasyfikowany jako mid-range. Średniak w momencie premiery w pierwszym kwartale 2015 roku budził swoimi podzespołami zdecydowanie większy podziw, plasujący go na wyższej półce. Obecnie jest to przyzwoita klasa średnia.

LG Flex 2 – specyfikacja

Zakrzywiony ekran ma 5,5-cali wielkości i choć przez zakrzywienie wydaje się mniejszy, to jednak Flex 2 to całkiem duży telefon. LG użyło tu wyświetlacz OLED prezentujący treści w rozdzielczości 1080 x 1920 pikseli z ich zagęszczeniem na poziomie 401 ppi.

Wewnątrz znajdziemy niegdyś topowy, obecnie nieco słabszy Qulacomm Snapdragon 810, wyposażony w osiem rdzeni, taktujących z częstotliwością 2.0 GHz i posiadający GPU Adreno 430. Jego wsparcie stanowi 2 GB pamięci operacyjnej. Pamięć wewnętrzna wynosi 16 lub 32 GB (w zależności od wariantu) i może być rozszerzona dzięki karcie microSD do maksymalnie 128 GB.

LG Flex 2 posiada całkiem niezłe aparaty. Z tyłu urządzenia znajdziemy 13 Mpix aparat główny z podwójnym doświetleniem LED i laserowym AF. Z przodu natomiast zamontowano 2.1 Mpix kamerkę. Producent wyposażył smartfon w moduł Bluetooth 4.1, Wi-Fi w standardzie ac, NFC i port USB 2.0 z OTG. Wszystko zasilane jest litowo jonowym akumulatorem o pojemności 3000 mAh i z systemem szybkiego ładowania. Preinstalowany system to Android 5.0 Lollipop.

LG Flex 2 otrzymał samoregenerującą się obudowę. Co to oznacza? Powstałe na obudowie mniejsze rysy mogą być automatycznie spolerowane podczas kontaktu telefonu z odzieżą przy codziennej jego eksploatacji. Ten system to kolejny aspekt, dla którego LG Flex 2 nazywany jest innowacyjnym smartfonem.

Nieco więcej o ekranie w LG Flex 2

LG zaimplementowało wewnątrz telefonu zakrzywiony wyświetlacz OLED. Oferuje on świetną jakość obrazu i wysoki poziom energooszczędności. Zastosowano tu naprawdę dobrą matrycę. Ekran oferuje wysoką rozdzielczość Full HD, intensywne kolory, w tym głęboką czerń, a także wysoki kontrast. Poza tym szybko taktuje i nie pozostawia efektu smużenia, który występował w poprzedniej generacji LG Flex’a.

Zagięty ekran sprzyja komfortowemu oglądaniu filmów. Zagięcie doskonale podnosi poziom immersji u użytkownika.

Czy możliwa jest samodzielna naprawa ekranu w telefonie LG Flex 2?

Ekran w smartfonach klejony jest do szybki na dwa sposoby – na całej powierzchni lub wyłącznie na krawędziach. Od sposobu przyklejenia ekranu zależy, czy możliwe jest jego samodzielne naprawienie lub wymiana.

W smartfonach, w których ekran klejony jest wyłącznie na krawędziach, nie potrzebujemy specjalistycznych narzędzi ani dużych pokładów fachowej wiedzy, aby być w stanie samodzielnie wymienić uszkodzony komponent. Problem zaczyna się w przypadku ekranów klejonych na całej powierzchni do szybki. W tego typu smartfonach wymagane jest użycie odpowiednich narzędzi, które umożliwią odklejenie szybki od wyświetlacza.

W LG Flex 2 producent przykleił wyświetlacz na całej powierzchni. Ponadto zakrzywiony ekran utrudnia cały proces naprawy lub wymiany. Jeżeli więc cierpisz z powodu zepsutego digitizera, uszkodzonego wyświetlacza lub pękniętej szybki, nie próbuj samodzielnie naprawić swojego telefonu, lepiej oddaj go w ręce specjalistów.

Sprawdź naszą ofertę i skorzystaj z taniej i szybkiej wysyłkowej naprawy telefonów. Wybierając usługi ismartfon.pl omijasz pośredników i uzyskujesz gwarancję najlepszej ceny. Wystarczy, że zamówisz usługę naprawy szybki w LG i przekażesz nam swój telefon. Naprawa zostanie zrealizowana w mniej niż 3 dni.