0 produktow - 0.00

Jak wymienić ekran w telefonie?


xDodano 2017-03-31 01:04:20 przez Tomek


Legenda:

  • ekran -to może być wszystko, zbyt ogólne pojęcie
  • wyświetlacz LCD -odpowiada za pokazywanie obrazu
  • digitizer czyli szybka, innymi słowy panel dotykowy -odpowiada za reakcję na dotyk

ismartfon.pl Budowa Ekranu Telefonu Ring King Na Podstawie Sony Xperia Z3 Test

Zatem zdjęcie przedstawia budowę ekranu telefonu. Wyświetlacz LCD pokazuje obraz wybierania numeru telefonu. Biały digitizer odpowiada za przekazywanie reakcji do telefonu po dotknięciu palcem.

Co mam wymienić?

Po przeczytaniu tekstu powyżej wiesz już jak nazwać fachowo swoją usterkę. Teraz sprawdź dokładnie jakie uszkodzenie ekranu ma Twój telefon.

Przeważnie uszkodzona jest szybka wyświetlacza, a wyświetlacz LCD pozostaje sprawny. Poznasz to po tym, że obraz w telefonie będzie wyświetlał się poprawnie pomimo zbitej szybki. W większości przypadków przestanie działać panel dotykowy. Wyjątkiem są telefony marki Apple i większość Samsungów. Te marki stosują już inną technologię umieszczając digitizer jako jedną z warstw wyświetlacza. Myślę, że coraz więcej producentów będzie decydować się na takie rozwiązanie.

W tym przypadku warto jest przekazać telefon do naprawy w profesjonalnym serwisie. Zaoszczędzisz czas i pieniądze. Dlaczego? Najczęściej przystępując do naprawy bez przygotowania uszkodzisz wyświetlacz LCD i narazisz się na dodatkowe koszty. Najnowsze smartfony mają digitizery sklejone z LCD w technologii OCA. Jest to klej bardzo trudny w obsłudze i nie da się naprawić telefonu w domowych warunkach bez sprzętu i doświadczenia w naprawach. My to mamy więc możesz skorzystać z naszych usług.

Po mocniejszym uderzeniu wyświetlacz przestaje robi się czarny ekran lub obraz pokazuje się częściowo. Dodatkowo uszkodzona jest szybka. W takiej sytuacji należy wymienić komplet: wyświetlacz i szybkę. Jeśli Twój telefon ma takie uszkodzenie możesz zastanowić się nad próbą samodzielnego montażu. Ma to swoje wady i zalety. Wiadomo, możesz zaoszczędzić ale musisz wiedzieć, że naprawa może okazać się bardziej skomplikowana niż myślisz. Z pomocą w tym przypadku przychodzi serwis www.youtube.com, na którym jest dużo filmów pokazujących naprawę danego modelu.

Pamiętaj, że decydując się samemu na naprawę będziesz musiał dobrze przykleić nowy ekran, a wcześniej wyjąć potłuczony nie uszkadzając niczego „po drodze”.

Naprawa ekranu wiążę się z rozłożeniem całego telefonu, a telefon ma dużo drobnych elementów, które łatwo mogą ulec uszkodzeniu. Dodatkowo wymieniając sam musisz znaleźć odpowiednie części. Nie polecamy zamawiać od niesprawdzonego sprzedawcy, części z Chin mają różną jakość i możesz mieć problem żeby trafić na właściwą. Po sprawdzone podzespoły zapraszamy do naszego sklepu.

Po przeczytaniu powyższego tekstu nie powinieneś mieć trudności z oceną uszkodzenia ekranu w swoim telefonie, jeśli jednak coś pozostało dla Ciebie niejasne to skontaktuj się z nami i wspólnie ocenimy usterkę. Możesz zostać poproszony o przesłanie nam zdjęć przedstawiających uszkodzenie. Więcej porad znajdziesz na naszym blogu.

 

 


Produkty
Alexandra Bridot
Alexandra Bridot
18:24 16 Sep 17
Fast and professional service. Friendly staff, plus they speak English. My phone is as good as new, thank you !
lukasz
lukasz
17:38 17 Aug 18
Laptop naprawiony szybko i w dobrej cenie. Polecam serwis. Inne serwisy krzyczały kosmiczne ceny a tutaj dobrze i w akceptowalnej cenie.
Konrad Kowalczyk
Konrad Kowalczyk
21:07 27 Jun 18
Wszystko jak należy. Szybka wymieniona na taką jaką chciałem:) Tylko dwa dni opóźnienia ale w pełni akceptowalne. Mocno polecam. Cena również bardzo dobra:)
Katarzyna Szymańska
Katarzyna Szymańska
09:01 08 Jun 18
Telefon przebył drogę w dwie strony kurierem (w cenie usługi). Błyskawiczna naprawa. Bardzo dobry kontakt z serwisem. Cena nie odstrasza :) Serdecznie polecam.
Baksiu
Baksiu
13:45 15 Mar 18
ta firma jest nie kometentna nie oddaja kasy za reklamacje nie opowiadaja na nic ludzi maja za nic czekam juz 3mc za zwrot szybki bo przyslali nie ta i maja problem z oddaniem pienidzy nie kupujcie nie warto pozdrawiam w dalszym ciagu jestem poszkodowany dostalem od tej firmy porysowana szybke odeslalaem i nie ma zwrotu kasy oszusci uwaga co zamawiacie
Zobacz wszystkie opinie