Jak wymienić ekran w telefonie?

Naprawa telefonów ring king Budowa Ekranu Telefonu Ring King Na Podstawie Sony Xperia Z3

Legenda:

  • ekran -to może być wszystko, zbyt ogólne pojęcie
  • wyświetlacz LCD -odpowiada za pokazywanie obrazu
  • digitizer czyli szybka, innymi słowy panel dotykowy -odpowiada za reakcję na dotyk

ismartfon.pl Budowa Ekranu Telefonu Ring King Na Podstawie Sony Xperia Z3 Test

Zatem zdjęcie przedstawia budowę ekranu telefonu. Wyświetlacz LCD pokazuje obraz wybierania numeru telefonu. Biały digitizer odpowiada za przekazywanie reakcji do telefonu po dotknięciu palcem.

Co mam wymienić?

Po przeczytaniu tekstu powyżej wiesz już jak nazwać fachowo swoją usterkę. Teraz sprawdź dokładnie jakie uszkodzenie ekranu ma Twój telefon.

Przeważnie uszkodzona jest szybka wyświetlacza, a wyświetlacz LCD pozostaje sprawny. Poznasz to po tym, że obraz w telefonie będzie wyświetlał się poprawnie pomimo zbitej szybki. W większości przypadków przestanie działać panel dotykowy. Wyjątkiem są telefony marki Apple i większość Samsungów. Te marki stosują już inną technologię umieszczając digitizer jako jedną z warstw wyświetlacza. Myślę, że coraz więcej producentów będzie decydować się na takie rozwiązanie.

W tym przypadku warto jest przekazać telefon do naprawy w profesjonalnym serwisie. Zaoszczędzisz czas i pieniądze. Dlaczego? Najczęściej przystępując do naprawy bez przygotowania uszkodzisz wyświetlacz LCD i narazisz się na dodatkowe koszty. Najnowsze smartfony mają digitizery sklejone z LCD w technologii OCA. Jest to klej bardzo trudny w obsłudze i nie da się naprawić telefonu w domowych warunkach bez sprzętu i doświadczenia w naprawach. My to mamy więc możesz skorzystać z naszych usług.

Po mocniejszym uderzeniu wyświetlacz przestaje robi się czarny ekran lub obraz pokazuje się częściowo. Dodatkowo uszkodzona jest szybka. W takiej sytuacji należy wymienić komplet: wyświetlacz i szybkę. Jeśli Twój telefon ma takie uszkodzenie możesz zastanowić się nad próbą samodzielnego montażu. Ma to swoje wady i zalety. Wiadomo, możesz zaoszczędzić ale musisz wiedzieć, że naprawa może okazać się bardziej skomplikowana niż myślisz. Z pomocą w tym przypadku przychodzi serwis www.youtube.com, na którym jest dużo filmów pokazujących naprawę danego modelu.

Pamiętaj, że decydując się samemu na naprawę będziesz musiał dobrze przykleić nowy ekran, a wcześniej wyjąć potłuczony nie uszkadzając niczego “po drodze”.

Naprawa ekranu wiążę się z rozłożeniem całego telefonu, a telefon ma dużo drobnych elementów, które łatwo mogą ulec uszkodzeniu. Dodatkowo wymieniając sam musisz znaleźć odpowiednie części. Nie polecamy zamawiać od niesprawdzonego sprzedawcy, części z Chin mają różną jakość i możesz mieć problem żeby trafić na właściwą. Po sprawdzone podzespoły zapraszamy do naszego sklepu.

Po przeczytaniu powyższego tekstu nie powinieneś mieć trudności z oceną uszkodzenia ekranu w swoim telefonie, jeśli jednak coś pozostało dla Ciebie niejasne to skontaktuj się z nami i wspólnie ocenimy usterkę. Możesz zostać poproszony o przesłanie nam zdjęć przedstawiających uszkodzenie. Więcej porad znajdziesz na naszym blogu.