Iphone od HTC? Tak wygląda nowe HTC A9 i HTC A9s. Czy naprawisz sam ten telefon? Opisujemy konstrukcję ekranu.

Htc A9 Htc A9s Iphone Od Htc Wymiana Szybki Naprawa Telefonu

Iphone od HTC? Tak wygląda nowe HTC A9 i HTC A9s. Czy naprawisz sam ten telefon? Opisujemy konstrukcję ekranu.

Nowa seria smartfonów HTC One A9 i A9s do złudzenia przypominają swoim designem sprzęty od „Nadgryzionego Jabłka”. Czy Tajwańczycy mają się czym chwalić? Przekonajmy się.

Charakterystyka i skrócona specyfikacja smartfonów HTC One A9, A9s

Smartfony HTC One A9s i A9 to dosyć przyzwoite średniaki, przy czym model One A9s aspiruje do nieco wyższej półki urządzeń. Niżej znajdziesz krótką notkę opisującą charakterystykę tych ciekawych telefonów.

HTC One A9

Mamy tu do czynienia ze stosunkowo atrakcyjną specyfikacją, kierowaną do szerokiego grona odbiorców. Równiutko 5-calowy ekran AMOLED o rozdzielczości 1080p ze sporym zagęszczeniem pikseli na cal – 441 ppi. A9 wyposażony jest w procesor Qualcomm Snapdreagon 617 8952 taktujący z częstotliwością zegara na poziomie 1,5 GHz, posiadający osiem rdzeni, a także GPU Adreno 405. W zależności od konfiguracji, znajdziemy tu 2 lub 3 GB pamięci RAM, a także 16 lub 32 GB pamięci wewnętrznej.

Tajwańczycy zdecydowali się na zaimplementowanie 13 Mpix aparatu Sony IMX214, a także 4 Mpix aparatu z przodu. Oczywiście nie mogło zabraknąć najważniejszych złączy i portów odpowiadających za komunikację urządzenia. HTC One A9 wyposażony jest w port USB 2.0 z OTG, Wi-Fi w standardzie ac, Bluetooth 4.0 LE. Za zasilanie odpowiada 2150 mAh akumulator z system Quick Charge 3.0. Preinstalowany system to – a jakże – Android 6.0 Marshmallow.

HTC One A9s

One A9s to silniejszy brat zwykłej A-dziewiątki. Zamiast ekranu AMOLED, znajdziemy tu porównywalny jakościowo Super LCD o nieco słabszej rozdzielczości 720p i prawie dwukrotnie mniejszym zagęszczeniu pikseli na cal (294 ppi). Ochrania go szkło Corning Gorilla Glass. Jak widać, wyświetlacz jest słabszy. Jak wypadają inne „bebechy”? Mózgiem smartfona jest ośmiordzeniowy MediaTek Helio P10 taktujący na poziomie 2,0 GHz i wyposażony w ARM Mali T860 MP2 700 MHz. Trudy obliczeń ułatwia mu 2 lub 3 GB pamięci RAM. Wyposażona pamięć wewnętrzna wynosi 16 lub 32 GB (w zależności od konfiguracji).

Zdolności fotograficzne „iPhone’a z Tajwanu” opierają się na 13 Mpix aparacie głównym i 5 Mpix kamerce przedniej. W kwestii portów i interfejsów nie poczyniono znaczących zmian, poza dodaniem modułu NFC. Akumulator również doczekał się nieznacznego upgrade’u, bowiem jego pojemność wynosi tu 2300 mAh, czyli o 150 mAh więcej. Całością zarządza Android 6.0 Marshmallow.

Ekran w smartfonach HTC One A9, A9s

HTC One A9 wyposażony został w wyświetlacz AMOLED, natomiast model One A9s w wyświetlacz Super LCD. Dość powiedzieć, że zarówno ekran SPLCD, jak i AMOLED to dwie porównywalne jakościowo technologie. Ekrany Super LCD oferują nieco ostrzejsze i wyraźniejsze w dziennym świetle kolory, natomiast ekrany AMOLED mają zdecydowanie żywsze barwy oraz szersze kąty widzenia.

Czy możliwa jest samodzielna naprawa ekranu w telefonach HTC One A9, A9s?

Niestety samodzielna wymiana wyświetlacza, digitizera lub szybki w telefonach HTC One A9 i A9s jest niemożliwa. Dlaczego? Otóż dlatego, że wyświetlacz z szybką klejony jest po całej powierzchni, przez co ich oddzielenie bez specjalistycznych narzędzi oraz fachowej wiedzy jest absolutnie niemożliwe.

Samodzielna naprawa lub wymiana szybki, wyświetlacza lub digitizera możliwe są wyłącznie pod warunkiem, że ekran z wyświetlaczem jest przyklejony na krawędziach.

Co zrobić w sytuacji, gdy chcesz wymienić lub naprawić któryś z komponentów ekranu w swoim HTC One A9 lub A9s? Zgłoś się do ismartfon.pl! Zajmujemy się profesjonalną naprawą wysyłkową smartfonów. Dzięki naprawie wysyłkowej omijasz pośredników, dzięki czemu: redukujesz czas naprawy i oczekiwania na sprzęt, zmniejszasz koszta naprawy, masz pewność, że Twoim urządzeniem zajmują się eksperci.

Jak skorzystać z pomocy ismartfon.pl? To proste! Wystarczy, że wejdziesz stronę naprawy telefonu HTC, wybierzesz swój model telefonu i złożysz zamówienie. Więcej informacji doczytasz na kolejnych stronach, które poprowadzą Cię przez cały proces rejestracji i wysłania telefonu. Od otrzymania naprawionego urządzenia dzieli Cię niecały tydzień!