0 produktow - 0.00

Apple iPhone 5, 5s, 5c, SE.


xDodano 2017-05-23 16:24:15 przez Tomek


iPhone 5, 5s, 5c, SE. Czyli najlepsze co spotkało iPhone’a od wynalezienia iPhone’a

Apple iPhone 5 to dosyć pokaźna grupa urządzeń. Do tej grupy zaliczamy iPhone 5, 5s, 5c i SE. Jest to jedna z bardziej udanych wersji iPhone’a. W tym tekście porównamy wymienione powyżej urządzenia, a także zatrzymamy się nieco na specyfice ich ekranów.

Charakterystyka i skrócona specyfikacja smartfonów Apple iPhone 5, 5s, 5c, SE

Wizualnie Apple nie odbiega od raz przyjętej koncepcji. W omawianej grupie urządzeń zmianom ulega głównie ich specyfikacja. Poniżej prezentujemy skróconą specyfikację każdego z iPhone’ów w wersji 5.

Apple iPhone 5

Sztandarowy model i prekursor całej serii, wypuszczony na rynek w III kwartale 2012 roku. Oferuje 4-calowy ekran IPS TFT o rozdzielczości 640 x 1136 pikseli. W ramach CPU użyto autorski procesor Apple A6, który wspiera 1 GB pamięci operacyjnej. Istnieje kilka wariantów urządzeń względem pamięci wewnętrznej: 8, 16 i 32 GB.

Sprzęt posiada 8 Mpix aparat główny Sony IMX145, a także 1,2 Mpix aparat przedni. Apple zaimplementowało tu moduł Bluetooth 4.0 i Wi-Fi w standardzie n. Całość zasila 1400 mAh akumulator, a nad całością wiernie czuwa iOS w wersji 6. Jak widać, Apple poczyniło pewne znaczne postępy względem poprzedniej, czwartej odsłony urządzeń sygnowanych marką iPhone.

Apple iPhone 5s

Nieco ulepszona wersja iPhone’a 5. Poza „bebechami” sprzętu, podstawową różnicą jest obecność czytnika linii papilarnych. To dosyć duża zmiana, która znacząco przyczyniła się do późniejszej ewolucji iPhone’ów.

Kolejne zmiany możemy zaobserwować w sercu urządzenia. W wersji s użyto bowiem procesora Apple A7 APL0698 taktującego z częstotliwością 1.3 GHz. Względem pamięci nie poczyniono zmian. Zdolności fotograficzne zostały nieco ulepszone za sprawą podwójnej lampy LED oraz nieco jaśniejszego obiektywu. Poza tym iPhone 5s jest w tanie nagrywać wideo w 240 kl./s. Całość zasila nieznacznie pojemniejszy akumulator (dodatkowe 130 mAh), a wszystkim zarządza iOS w wersji 7.

Apple iPhone 5c

Apple iPhone 5c wyróżnia się przede wszystkim jakością oraz designem obudowy. Nie wprowadzono tu żadnych zmian poza wspomnianą obudową oraz 5% pojemniejszym akumulatorem. Produkt doskonale przyjął się na zachodzie, natomiast na naszym rodzimym rynku nie bardzo.

Apple iPhone SE

O ile wersje 5s i 5c stanowiły alternatywy i nieznacznie upgrade’owane wersje Apple iPhone 5, iPhone SE to pełnoprawny nowszy model iPhone’a 5. Oferuje lepsze podzespoły niemal pod każdym względem.

Ekran i zaimplementowana matryca pozostały bez zmian. Zacznijmy od procesora – iPhone SE wyposażony został w procesor Apple A9 taktujący z częstotliwością 1,8 GHz i mający wsparcie ze strony 2 GB pamięci operacyjnej. Dodatkowy gigabajt i o 500 MHz wyższa częstotliwość robią różnicę, zwłaszcza w urządzeniach od Apple.

Idźmy dalej. W iPhone SE zastosowano 12 Mpix aparat główny oraz 1,2 Mpix aparat przedni. Zaimplementowano moduł Wi-Fi w nowszym standardzie ac, a także moduł nowszy moduł Bluetooth 4.2. Ponadto znajdziemy tu złącze Lightning oraz iOS9. Całość zasila akumulator o pojemności 1624 mAh.

Ekran w smartfonach Apple iPhone 5, 5s, 5c, SE

Oczywiście w 5 serii iPhone’a mamy do czynienia z pełnoprawną Retiną, czyli ekranami LCD IPS TFT. TFT (Thin Film Transistor) to typ wyświetlaczy ciekłokrystalicznych, który realizowany jest za pomocą niezwykle cienkich tranzystorów zarządzających subpikselami pikseli. Każdy tranzystor zarządza trzema subpikselami. Wyświetlacze te odznaczają się wysoką jakością obrazu oraz stosunkowo tanim procesem technologicznym.

Czy możliwa jest samodzielna naprawa ekranu w telefonach Apple iPhone 5, 5s, 5c, SE?

Niestety niemożliwe jest samodzielne naprawianie lub wymiana szybki w Apple iPhone 5, 5s, 5c i SE. Jest to spowodowane sposobem połączenia szybki z wyświetlaczem. Są one sklejone po całej swojej powierzchni, przez co niemożliwe jest ich oddzielenie bez fachowych urządzeń i wiedzy. Jeśli szukasz kogoś kto naprawi to za Ciebie, to właśnie znalazłeś najlepszy serwis telefonów iphone w kraju.

Jeżeli chcesz wymienić szybkę, ekran, wyświetlacz lub digitizer w swoim Apple iPhone 5, 5s, 5c lub SE, zgłoś się do nas. Oferujemy wysyłkową naprawę w systemie door to door. Sprawdź, jak pracuje ismartfon.pl i poznaj nasze motto: daleko od przeciętności!

 


Produkty
Alexandra Bridot
Alexandra Bridot
18:24 16 Sep 17
Fast and professional service. Friendly staff, plus they speak English. My phone is as good as new, thank you !
lukasz
lukasz
17:38 17 Aug 18
Laptop naprawiony szybko i w dobrej cenie. Polecam serwis. Inne serwisy krzyczały kosmiczne ceny a tutaj dobrze i w akceptowalnej cenie.
Konrad Kowalczyk
Konrad Kowalczyk
21:07 27 Jun 18
Wszystko jak należy. Szybka wymieniona na taką jaką chciałem:) Tylko dwa dni opóźnienia ale w pełni akceptowalne. Mocno polecam. Cena również bardzo dobra:)
Katarzyna Szymańska
Katarzyna Szymańska
09:01 08 Jun 18
Telefon przebył drogę w dwie strony kurierem (w cenie usługi). Błyskawiczna naprawa. Bardzo dobry kontakt z serwisem. Cena nie odstrasza :) Serdecznie polecam.
Baksiu
Baksiu
13:45 15 Mar 18
ta firma jest nie kometentna nie oddaja kasy za reklamacje nie opowiadaja na nic ludzi maja za nic czekam juz 3mc za zwrot szybki bo przyslali nie ta i maja problem z oddaniem pienidzy nie kupujcie nie warto pozdrawiam w dalszym ciagu jestem poszkodowany dostalem od tej firmy porysowana szybke odeslalaem i nie ma zwrotu kasy oszusci uwaga co zamawiacie
Zobacz wszystkie opinie