Apple iPhone 4 i iPhone 4s.

Iphone 4 Iphone 4s Kolory Wymiana Szybki Wymiana Ekranu Wymiana Wyświetlacza

Różnice pomiędzy modelami i poradnik jak naprawić zbitą szybkę.

Apple nikomu przedstawiać nie trzeba. Gigant z Cupertino regularnie wypuszcza kolejne urządzenia z niewyobrażalnie popularnej rodziny iPhone. Na tapetę weźmiemy nieco starsze iPhone’y – 4 i 4s. Porównamy je względem siebie, zaprezentujemy ich krótką charakterystykę, a także zastanowimy się, czy istnieje możliwość samodzielnej naprawy szybki i ekranu w telefonach iPhone 4 i 4s.

Charakterystyka i skrócona specyfikacja smartfonów Apple iPhone 4 i 4s

Od hucznego wejścia na rynek iPhone’a 4 i 4s minęło już dobre 4 lata. Od tego czasu premierę miały kolejni udani i mniej udani przedstawiciele rodziny iPhone. Jak wygląda specyfikacja czteroletnich „czwórek”? Całkiem nieźle.

Apple iPhone 4

iPhone 4, wchodząc na rynek, zrobił piorunujące wrażenie. Świetna specyfikacja okraszona doskonałym, uzupełniającym się nawzajem softem czyniły cuda. Mamy tu do czynienia z dosyć kompaktowym, bo 3,5-calowym ekranem IPS TFT LCD multitouch oferującym dosyć skromną rozdzielczość (640 x 960 pikseli). Za procesy obliczeniowe w iPhone 4 odpowiada jednordzeniowy, autorski procesor Apple A4 wyposażony w rdzeń Cortex A8 taktujący z częstotliwościa1 GHz. Zaimplementowany układ GPU to PowerVR SGX535.

Czwórka” wyposażona została w skromniutkie, jednak w zupełności wystarczające (jak to w Apple) 512 MB pamięci RAM. Pamięć wewnętrzna uzależniona jest od konfiguracji. Konsument ma do wyboru wersje 8, 16 i 32 GB. Zdolności fotograficzne opierają się na 5 Mpix kamerce głównej nagrywającej w jakości 720p. Poza tym Apple zdecydowało się zamontować przednią kamerę VGA.

Smartfon komunikuje się za pomocą modułu Bluetooth 2.1 i modułu Wi-Fi. Całość zasila słaby, 1420 mAh akumulator. Sprzęt funkcjonuje na systemie iOS 4.

Apple iPhone 4s

Wersja S, określana jako nowsza i lepsza odsłona Apple iPhone 4 różni się od swojego protoplasty w niewielu aspektach. Są one jednak dosyć widoczne i wedle wielu użytkowników, znacząco poprawiają komfort korzystania z urządzenia.

Przede wszystkim zmianie uległo serce smartfona – CPU. Realizowane jest ono poprzez dwurdzeniowy procesor Apple A5 z dwoma rdzeniami Cortex A9 taktującymi na poziomie 800 MHz, co w sumie daje częstotliwość równą 1,6 GHz. Mimo podwojenia liczby rdzeni pamięć operacyjna pozostała niezmiennie mała – 512 MB. Inżynierowie od „Nadgryzionego Jabłka” zdecydowali się przesunąć granicę dostępnych opcji pamięci wewnętrznej. Użytkownicy mogą wybrać trzy warianty: 16, 32 i 64 GB (w iPhone 4 było to: 8, 16 i 32 GB).

Poza tym zmieniono kamerę główną na 8 Mpix aparat zdolny do nagrywania w jakości 1080p, zmieniono moduł Bluetooth na 4.0, a także zaktualizowano iOS do wersji 5.

Ekran w smartfonach Apple iPhone 4 i 4s

Ekrany IPS TFT LCD to jedne z popularniejszych – zwłaszcza w czasie premiery iPhone 4 i 4S – ekranów na rynku. Na wyświetlaczach ciekłokrystalicznych LCD opiera się zdecydowana większość rynku elektroniki – zarówno użytkowej; konsumenckiej, jak i przemysłowej.

Matryce IPS TFT oferują świetne kąty widzenia i szerokie odwzorowanie gamutu barw sRGB i Adobe RGB. W ekranach TFT każdy tranzystor steruje trzema subpikselami tworzącymi jeden piksel. W ten sposób możliwe zostało nawet 10x skrócenie czasu reakcji względem poprzedniej generacji ekranów.

Czy możliwa jest samodzielna naprawa ekranu w telefonach Apple iPhone 4 i 4s?

Czy sądzisz, że poradzisz sobie z zaawansowaną technologią giganta z Cupertino samodzielnie? Niestety, musimy wyprowadzić Cię z tego błędnego myślenia. Dlaczego niemożliwe jest własnoręczne naprawienie lub wymienienie szybki w telefonach Apple iPhone 4 i 4S?

Istnieją dwie metody przytwierdzania ekranu do wyświetlacza – klejąc go wyłącznie na krawędziach, lub klejąc po całej powierzchni. O ile w przypadku, gdy ekran jest klejony na krawędziach, wówczas w łatwy sposób możliwe jest jego usunięcie i zainstalowanie nowego ekranu, szybki lub digitizera.

Sprawa komplikuje się w momencie, gdy szybka do ekranu klejona jest po całej powierzchni. W takim przypadku do jej usunięcia i zaaplikowania nowej niezbędna jest fachowa wiedza oraz specjalistyczny osprzęt. Na szczęście jesteś w odpowiednim miejscu, my mamy duże doświadczenie w naprawach.

W iPhone’ach Apple 4 i 4S szybka do ekranu klejona jest po całej powierzchni.

Chcesz naprawić lub wymienić szybkę w Apple 4, lub 4S? Zapraszamy do naszego wysyłkowego serwisu ismartfon.pl. Realizujemy naprawy z: Warszawy, Poznania, Krakowa, Wrocławia, Lublina i wszystkich innych miast i miasteczek z całego kraju! Wypełnij formularz na naszej stronie, wyślij swój sprzęt, a my odeślemy naprawiony telefon w 3dni.